Ruszył remont ulicy Pamięci Sybiraków. Droga została zamknięta dla ruchu pojazdów

11

Wystartował wyczekiwany remont ul. Pamięci Sybiraków. To kolejna uliczka kozielskiej starówki, która niebawem odzyska swój historyczny czar i charakter. W związku z przebudową od wczoraj (07.06) droga jest zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej do Rynku.

Stare Miasto odzyskuje blask kawałek po kawałku. Po wyremontowanych już Rynku oraz ulicach Anny, Piramowicza, Sądowej i Limanowskiego przyszła kolej na następne. Ulica Czerwińskiego coraz bardziej nabiera kształtu, więc zgodnie z planem rozpoczyna się kompleksowa przebudowa ul. Pamięci Sybiraków. Urząd Miasta skutecznie pozyskał niemal 750 tys. zł dofinansowania na tę kosztującą ponad 2,2 mln inwestycję.

11 KOMENTARZE

 1. Odzyska historyczny blask ;-) – zwłaszcza ten postkomunistyczny budynek przyklejony do starówki nadaje blasku. Patodeweloperka ubiegłego wieku

  • Jasne, wszystkie postkomunistyczne budynki w K-K powinny zostać rozwalone, pozostawić tylko postfaszystowskie i dom, który zajmujesz!
   ;

 2. Historyczny czar i charakter czyli ułożą starą kostkę brukowa i będą szczeliny po 5 centymetrów jak na ul.Anny, w które wpadają koła roweru i buty szpilki kobiet. Geniusz projektantów jest nieskończony.
  Jak tam na kozielskim Rynku-Patelni ,urosły już nowe drzewa?? Dają cień i wytchnienie w upalne dni ??
  Nie martwcie się,za dziesięć lat już trochę podrosną.

 3. Tiiiaaaaaa. Już widzę to przywracanie dawnego blasku ?? Tak samo jak na tym CUDOWNIE spierniczonym Rynku. Tam jest taki blask KURDE, taki blask POwiewu uroku historii, że można ocipieć z radości.?

  Bardzo dobrze też robi się ulicę Czerwińskiego, gdzie biedaki umysłowe od lutego guzdrają z tym remontem i wyguzdrać się nie mogą.? Tutaj też są genialne rozwiązania !!!!! które pilnie są pielęgnowane?

  . Na wąskich chodnikach, komuchy ustawiły kiedyś (niemal na środku chodniczków) grube lampy plastikowe?. Bo nikt nie wpadł na pomysł, żeby te lampy uliczne przytwierdzić do ścian domów?

  Teraz RÓWNIEŻ te wąziutkie chodniki będę wyżej od poziomu ulicy. ?
  Gienialne SPECJALNE projektanty również zadbały, aby przypadkiem nie zrównać poziomu chodników z poziomem ulicy, WTEDY wózki z dziećmi czy wózki inwalidzkie mogłyby spokojnie omijać te cudowne lampy plastikowe na wąziutkich chodnikach. ?
  Ale tego NIE wolno robić, żeby przypadkiem Matołkowianom nie było za dobrze, bo PO-rządek MUSI być ?

  W końcu mieście NIEmożliwości ukochana władzunia bardzo dba, aby za grubą kasę spierniczyć każdy remont z publicznych pieniędzy.?
  Ale NAWET jak czegoś nie da się spierniczyć, ty wybitni mózgowcy z władzuni – już tam zadbają, żeby w miasteczku NIEmożliwości wszystko było możliwe. WSZYSTKO.?

  Chociaż trochę się dziwię, dlaczego w ramach tego CUDOWNEGO remonciku, nie walnięto tu ścieżek rowerowych ??

  Oczywiście w ramach przywracania blasku historicznogo Matołkowa. Ale wierzę, że jeszcze nic straconego. I ewentualnie rozwali się oraz unieważni za kolejną kasiorę poprzedni remoncik.??
  Zgodnie z obowiązującą w Matołkowie regułą Kolesowa, która brzmi;
  „Spier…ić i od nowa” ?

  • Niestety, prezes matołków z Matołkowa ma rację. Wskazany jest kontakt z prezesem z Pierdziszewa w celu rozwiązania innych możliwości.

 4. pani prezydent lubi utrudniac zycie ludziom. jest taka zapatrzona na swoją doskonalosc ,ze nie mysli o innych. po co pomyslec o inwalidach i starszych ludziach, o rowerzystach. nawet kierowcy klna na tą kostke , a teraz ona da nam wiecej kostki. najlepiej niech caly kk wykostkuje. kiedys ja zlinczuja za ta wszystko. jak mozna tak uprzykrzac ludziom zycie. TRZEBA W KONCU ZMIENIC PANIA PREZYDENT BO ZNISZCZY CALE KOZLE

 5. Jak widać w Koźlu nie ma na co wydawać pieniędzy, naprawdę bardzo są potrzebne kocie łby. Czar i charakter historyczny …, może cofnijmy się jeszcze dalej w czasie. Idiotyzm !

  • A może by tak wyłączyć im kanalizację? Drzewiej wylewano przecież wszystko przez okno na ulice, wprost na głowy przechodniom.

 6. Na placu zabaw dla dzieci przy skwerze Pana Bartoszewskiego ktoś zniszczył lub ukradł dwie siatki ogrodzeniowe, co zagraża bezpieczeństwu naszych uciech, zawiadomiłem straż miejską niestety nikogo to nie obchodzi, jeśli chcemy przywrócić przeszłość ulicy dziś zwanej Pamiec8 Sybiraków, proponuję usunąć wierzchnią warstwę, naprawić rurociągi i inne, a następnie zasypać i ubić nawierzchnię tak kiedyś 200-1000 lat temu wyglądała ta droga, to byłoby nawiązywanie do historii!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj