Ruszył proces nożownika z Blachowni. Za usiłowanie zabójstwa kolegi grozi mu 15 lat więzienia

0

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się dziś proces 60-letniego Krzysztofa M. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla w grudniu ubiegłego roku zaatakował swojego kolegę, zadając mu dwa ciosy nożem.

Rozprawa dotyczy wydarzeń, które rozegrały się 15 grudnia 2020 roku w jednym z bloków przy ulicy Tuwima. Oskarżonym jest 60-letni Krzysztof M., który feralnego dnia spożywał alkohol ze swoim kolegą Jurandem S. Między biesiadnikami miało dojść do awantury na tle finansowym. W pewnym momencie Krzysztof M. sięgnął po nóż i dwukrotnie ranił nim znajomego. Poważnie ranny Jurand S. został zabrany do szpitala. Lekarzom udało się go uratować.

Prokurator przedstawił oskarżonemu zarzut usiłowania zabójstwa. Podczas dzisiejszej rozprawy mężczyzna wyjaśniał, że atak nastąpił spontanicznie. Gdy Krzysztof M. szarpał się ze swoim kolegę, odruchowo chwycił za nóż. Wcześniej obaj spożywali sporo alkoholu.

Oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze i zaproponował 4 lata więzienia. Na takie rozwiązanie nie przystał jednak prokurator. Krzysztof M. w przeszłości był już karany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj