Ruszył nabór wniosków w programie Dobry Start. ZUS wypłaci po 300 złotych na uczące się dziecko

11

Od piątku 1 lipca można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Od ubiegłego roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje
i wypłaca świadczenie z programu Dobry Start. W minionym roku szkolnym opolski ZUS rozpatrzył ponad 71 tys. wniosków, które dotyczyły niemal 99 tys. dzieci. W regionie wartość wypłaconych świadczeń przekroczyła 29,5 mln zł, zaś w całej Polsce ponad
1,3 mld zł.

 – W ramach wyprawki szkolnej rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z Dobrego Startu poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. We wniosku – podstawowych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” również będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Także wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

11 KOMENTARZE

 1. Piszecie nieprawdę.Moja córka ma 20 lat i studiuje.Wiec nie należy się 300+.Jeżeli jesteś studentem mającym 19-20 lat to dostaniesz figę z makiem.Program 500+ dzieci tych pieniędzy na oczy nie zobaczą bo rodzice,gachy,macochy itp te pieniadze na swoje wydatki sprzedadzą.Studenci jest to grupa najbardziej potrzebująca kasy.

  • POd rządami PiS studentom nie będzie lepiej, bo to nie leży w interesie Naszej Ukochanej Partii. My Polska NArodowa nie chcemy wyedukowanego narodu, dlatego wspieramy niziny społeczne, proletariat, plebs, nierobów, Rzymian, matki samotnie rodzące dzieci. Tych wszystkich którzy potrafią być wdzięczni za okazaną im pomoc.
   Żaden student nie zagłosuje za partią Jarosława, to chyba oczywista oczywistość, nikt nie będzie mnie przekonywał że białe jest białe albo, że € jest po 3 złote. Student powinien brać się do roboty albo wziąć kredyt. My w PiS mamy swe uczelnie gdzie rozdajemy dyplomy ale tylko członkom, nawet produkujemy absolwentów MBA, więc dołącz do NAS !

  • Brajanek, dostanie i owszem. Wystarczy że chodzi, uczuć się nie musi.
   Matko Brajanka, źle robisz.
   Powinnaś mieć takich Brajanków więcej, to czysty zysk.
   No, chyba że maszynka kroczna źle ci funkcjonuje. Wtedy trudno.
   Ale jeśli jest wszystko w porzo, się ruchaj. Twórz Brajanki, Dzesiki, Denisie i Deniski…

 2. Róbcie dzieciory, to lepsze niż uczciwa ciężką pracą, pępkowe, 500+,300+,zapomogi z mopsu i dodatki na utrzymanie darmowych mieszkań a na koniec emerytura +4.nic tylko żyć nie umierać. Brawo oto motywacja do wielkiego dupska.

Skomentuj