Rusza sezon kąpielowy na Dębowej. Od piątku dostępne będą dwie plaże strzeżone

6

Poślizg przy budowie kompleksu basenów wodnych w Azotach spowodował, że kolejny rok z rzędu mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przynajmniej na razie mają do dyspozycji tylko dwa strzeżone kąpieliska. Oba znajdują się nad akwenem w Dębowej. Sezon kąpielowy rozpoczyna się w piątek, 15 czerwca.

Nad bezpieczeństwem amatorów wypoczynku nad wodą czuwać będą ratownicy WOPR. Do dyspozycji odwiedzających akwen będą dwa kąpieliska: „Centralne” oraz „Stodoła”. Oba będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 18, a w soboty i niedzielę od 10 do 19.

Kąpiel jest możliwa wyłącznie przy wywieszonej białej fladze. Dzieci do lat 7 powinny mogą przebywać na kąpielisku wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Kąpieliska są współfinansowane ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle, która przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych. Obie plaże będą dostępne dla mieszkańców do końca sierpnia.

6 KOMENTARZE

  1. Całe szczęście że jest jeszcze „Dębowa”, ale to nie znaczy że można sobie z mieszkańców idiotów robić, mam tu na myśli kompleks „oKKo” w azotach, który pewnie nie będzie w tym roku skończony. Ciągłe wydłużanie terminów oddania i nadal prace w lesie. Jeśli kiedyś zostanie ta inwestycja zrealizowana, to pewnie będzie to fuszerka robiona na przysłowiowym kolanie. WSTYD! pani prezydent, tak się nie robi.

  2. oKKo nie panikuj pani prezydent obiecała że w czerwcu się będziesz kąpał to będziesz a że wody i niecki nie będzie …..coż. Patrząc na to co się tam dzieje to czerwiec 2019 będzie sukcesem.

    • Jaka nazwa taka inwestycja. Ponieważ z robotą są w d.pie proponuję zmienić nazwę z „wodne oKKo” na „KKowe oKKo”

  3. Dawno temu był basen w Koźlu w Kłodnicy Blachownia Azoty i wszyscy byli zadowoleni , z czasem basenów ubywało bo coś tam sanepid i takie bzdury bo dziś ludzie więcej chorują na kleszcze woda w kranie nie taka i takie tam bzdety . Gdy kilka dobrych lat tem za czasów innego prezydenta mój znajomy z Niemiec ( Polak ) chciał kupić basen z dwoma bogatymi Niemcami aby zrobić tu z prawdziwego zdarzenia kompleks to nikt ich nawet na rozmowę nie wpuścił jak by temat był nie do załatwienia . Doszły do mnie słuchy że na terenie Koźle port w rejonie silosów ktoś miał zamiar wybudować aquapark ale temat z u wczesną władzą szedł jak po grudzie , facet zwinął interes i wyjechał nad może tam budować bo dostał zezwolenie od ręki twierdząc że kiedyś tu wróci . mija kilka lat i cisza , myslę że jest to spowodowane krytą pływalnią i naszą władzą bo gdyby powstał basen czy kompleks basenów całorocznych jak na przykład w Tarnowskich Górach czy Strzelcach Opolskich to szybko by było nie rentowne . Reszte sobie Panstwo sami odpowiedzcie dlaczego na takiej dużej wiosce nie jest normalnie . Amen

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj