Rusza przetarg na remont ulicy Królowej Jadwigi. Z dwóch pasów zrobi się jeden, będą nowe miejsca parkingowe

18

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższych dniach ogłosi przetarg na kompleksowy remont ulicy Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie to obok innych modernizacji dróg, znalazło się w tegorocznym budżecie.

Na remont powiat zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Według kosztorysu inwestycja pochłonie w sumie 3 mln 642 tys. zł, z tego nieco ponad 1 mln 800 tys. zł to pieniądze z budżetu samorządu powiatowego.

Po zakończonej inwestycji właściwie wszystkie główne drogi na os. Piastów będą wyremontowane. Zamiast dwóch szerokich, oddzielonych pasów jezdni – zaprojektowano jeden, a w ten sposób wygospodarowane miejsce przeznaczone zostanie na prawie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Remont tej ulicy to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa. Wszystkie wymienione drogi to właściwie kluczowe szlaki komunikacyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ulice dojazdowe do licznych zakładów pracy.

18 KOMENTARZE

 1. W czasie przebudowy ulicy będzie trochę kłopotów komunikacyjnych, ale efekt końcowy POwinien je wynagrodzić. Jeszcze Grupa Azoty wybuduje (obiecali przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi) POłączenie przez most na Kanale Kędzierzyńskim, kompleks leśny Dąbrówka i obok składowiska odpadów z łącznikiem wychodzącym z Blachowni do północnej nitki obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Będzie pięknie. Platforma obiecywała dużo, a nic nie robiła. PISobiecuje i realizuje. Mówię wam, że Prezydenta z PIS to najlepsze, co się nam mogło przytrafić. Już nie mogę się doczekać na tę drogę przez most i lasy. Czekam sPOKOjnie, bo moja ukochana partia z jej naczelnym, przystojnym i uczciwym strategiem z przybocznym kotem ajk coś obieca przed wyborami, to to zrobi. Sie ma chamska hołoto i wszelkie elgieteby.

  • Przej….. tak wszędzie gdzie się spojrzy widzieć niewidzialną rękę polityków, wujka przy wigilii też od ch… wyzywasz bo z innej partii? Albo mamusię o ile żyje?

  • To nie moja wypowiedz: „niech żyje Kędzierzyn-Koźle 17 czerwca 2020 at 10:14.” Znowu ktoś inny pod moim nick występuje. :))

   • niech żyje Kędzierzyn-Koźle kłamie. O 10:14 jest jego komentarz. Wyraźnie widać jego nick. Gdyby był z PIS, to by nie kłamał. Widocznie zdezynfekował za mocno gardło i już nie pamięta. Tylko dlaczego on to robi denaturatem?
    Jaka szkoda że musimy jego bzdurne cuchnące C2H5OH dementi czytać. Mnie też ktoś próbował nick skraść, ale zastrzegłem w Urzędzie Patentowym😃.

 2. Aparatczyki z reżimowego

  Aparatczyki z reżimowego PiS aktywizują się i nabierają rozpędu przed wyborami nawet remont kawałka drogi, jest w tym wykorzystany!

 3. Masz rację. PiS jak coś obiecuje, to obiecuje. Milion elektrycznych samochodów. Żegluga śródlądowa. CPK. Oraz wiele innych inwestycji. Kluczowe słowa to: zrobimy, stworzymy, damy, powstanie.

 4. Przykro się patrzy, jak ludzie pod artykułem o odnowie ulicy w mieście kłócą się o partie polityczne.. Zacznijcie się szanować nawzajem, a nie pluć jadem na każdym kroku.. Nikt z nas nie jest wyjątkowy i nikt nie jest wielki.. Na prawdę opłaca wam się przez 50 lat swojej marnej egzystencji żyć w bańce informacyjnej i negować wszystko, co przeczy w wasze ideologie? Nie pozdrawiam partyjnych

 5. Jak sięgam pamięcią to już parę lat temu miała być przebudowa tego odcinka ulicy Królowej Jadwigi (od DK40 do skrzyżowania z ul. Krzywoustego). Przetargi już były ogłaszane w ubiegłym roku. Na początku tego roku już miała ruszyć budowa. Rozumiem COVID przeszkodził…. A co z resztą dziurawych dróg oraz niedokończonych jak np. ul. Łukasiewicza ? A teraz z innej beczki lecz też chodzi o drogi ,a właściwie o zarządcę czyli zlikwidowane /niezlikwidowane Powiatowy Zarząd Dróg w skrócie PZD. A więc PZD wystawiło na przetarg swój już niepotrzebny dobytek. http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9525/2937/ogloszenie-o-drugim-przetargu-publicznym-na-sprzedaz-skladnikow-rzeczowych-majatku-ruchomego-zlikwidowanej-jednostki-organizacyjnej-powiatowego-zarzadu-drog-w-kedzierzynie-kozlu.html
  Sięgnąłem głębiej i co widzę :http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/27952/przetarg-publiczny-nr-2_przedmiot_zalacznik-nr-1.pdf Tylko część sprzętu się ukazał. Co z resztą jak np.:
  samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Warsztatowy podnośnik do silników nowy,
  komplety narzędzi jak klucze oraz nowa przyczepka Niewiadów ? Gdzie to jest ? Przecież to jest majątek państwowy,a nie prywatny. Poza tym dlaczego do przetargu wystawiono dwa pojazdy, które nadają się tylko na złom ? A są to Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Cangoo nr. rej. OK33738 ? Tymi pojazdami szefostwo kazało jeździć pracownikom do zleconej roboty. Renault np. pod pedałami nie miał już podłogi. Była wstawka z blachy. Już nie wspomnę o rejestrowaniu, a właściwie sposobie….

 6. Za to zwężanie ulic wlodarze powinni beknąc swoimi majątkami. Ta droga dwupasmowa miala byc mala obwodnicą osiedla Piastow i kiedys laczyc sie z drogą na Azoty. Aleja Lisa rowniez miala pelnic te role i przejsc niezaleznym wiaduktem nad torami. Tymczasem zamiast poszerzac drogi zeby byly bezpieczniejsze i uplynniac ruch oni zwężaja co popadnie. Zwężyli al JP2 i teraz w szczycie sa tam korki jakich nie bylo wczesniej. Spaprali Kozielska. Budują obwodnicę która korkuje sie ja jedynym rondzie na którym spotyka sie caly ruch miejski. On albi nie maja samochodow albo nigdy nie wystawili nosow poza ta zatrutą benzenem dziure.

  • Jestem tego samego zdania, dodam jeszcze Wojska Polskiego z niepotrzebna nikomu kostka na środku drogi.
   Jedno trzeba przyznać udało się skutecznie spowolnić ruch samochodów osobowych.Co do obwodnicy to należy spodziewać się nasilenia ruchu po wykonaniu jej dalszej częsci do Ujazdu. Zachęci to wielu do wybrania trasy DK40..oj biedne rondo milenijne, a jeszcze biedniejsi kierowcy.
   Jedynym ratunkiem może być przeniesienie wszelkich zakladów pracy,usług i handlu po za miasto co i tak już zachodzi. Wtedy to nie będzie zatorów drogowych i innych problemów. Czy tego właśnie chciała ekipa rządząca? Czy my chcemy ciągłych problemów z przemieszczaniem się z jednego końca na drugi? Ten temat jest do ogarnięcia ale nie z tymi ludzmi.

  • Oprócz samochodów są jeszcze piesi, młodzi i starsi, są rowerzyści i matki z dziecinnymi wózkami. W ”dziurze zatrutej benzenem” nie buduje się szerokich ulic, bo po co. To prawda, że nie wszyscy mają samochody, bo są tego różne przyczyny, ale tobie radzę, abyś co jakiś czas wychodził z tej blaszanej puszki, pochodził po tej dziurze i zobaczył, jak ludzie radzą sobie bez aut. Rób spacery, bo inaczej brzuch ci urośnie i na kierownicy będzie spoczywał, co utrudni kierowanie i możesz spowodować wypadek. Obwodnice są po to, aby miasta omijać i nie truć ludzi spalinami. Natomiast problemem w Kędzierzynie jest przejazd pod torami i tym się zajmij, a potem mów o szerokich ulicach w mieście.

  • Droga z Lenartowic do Cisowej jest na trasie planów budowy obwodnicy północnej… Nie ma sensu teraz jej remontować, bo budowa obwodnicy i tak ją zniszczy. Pewnie w czasie budowy zostanie tylko trasa przez Kuźniczk-i/-ę…

 7. Pytanie za 100 punktów, jak będą zawracały autobusy MZK, z tego co widzę są przystanki ale miejsca do zawracania brak, jak zwykle osoby odpowiedzialne bez krzty rozumu… Pewnie po zakończeniu remontu się kapną i będzie wielka lipa. Brak słów.

Skomentuj