Rusza kolejny etap remontu ulicy Mostowej. Na razie bez utrudnień dla kierowców

11

Prace na odcinku od wiaduktów kolejowych do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego i Dąbrową Leśną mają rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i potrwają do końca września.

Inwestycję wartą blisko 1,4 miliona złotych zrealizuje firma Hucz Sp. z o.o. z Boronowa. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia na długości około 800 metrów od wiaduktów kolejowych do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego i Dąbrową Leśną, projekt zakłada też utworzenie ścieżek rowerowych po obu stronach drogi, wymianę oświetlenia i oznakowania.

– Roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Na tym etapie prac wykonawca nie przewiduje większych utrudnień dla kierowców. Dopiero przy układaniu nowej nawierzchni droga może być czasowo zamykana, o utrudnieniach będziemy jednak informować z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej w starostwie powiatowym.

Planowany termin zakończenia prac to 30 września. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

11 KOMENTARZE

  1. Brawo aż 800 mb nowego dywanika to Starostwo i Wydział Infrastruktury Drogowej się postarało. Czy podczas odbioru ksiądz też będzie zaproszony w celu poświecenia wyremontowanego odcinka ?
    Takim tempem może za 10 lat Mostową ukończą ale będą musieli rozpocząć remont od nowa bo do tego czasu część już zrobiona zacznie się sypać.

Skomentuj