Rusza budowa obwodnicy północnej! Znamy wstępny harmonogram prac

9
Tak ma wyglądać nowe rondo w miejscu ostrego zakrętu przed osiedlem Piastów. Zgodnie z zapowiedziami firmy realizującej inwestycję, pojedziemy nim w czerwcu 2022 roku.

Generalny wykonawca budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla już jutro (środa, 1 lipca 2020) rozpocznie roboty przy inwestycji. Warte 220,6 miliona złotych zadanie ma zostać sfinalizowane pod koniec 2022 roku. Znamy wstępny harmonogram prac, a co za tym idzie utrudnień, których mogą spodziewać się zmotoryzowani.

Największą na przestrzeni ostatnich lat inwestycję drogową w Kędzierzynie-Koźlu zrealizuje konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag, które za przygotowanie projektu i budowę obwodnicy północnej skasuje 220,6 miliona złotych. Część projektowa została zakończona kilka tygodni temu, a z początkiem czerwca wojewoda opolski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Nowa droga o długości 14,3 km będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4. Od ronda, jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem, omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec. Przebieg obwodnicy oraz planowane na jej trasie obiekty można znaleźć TUTAJ (kliknij, aby przejść).

Jak poinformował nas wykonawca inwestycji, od środy, 1 lipca można spodziewać się prac budowlanych. W pierwszym etapie powstaną wyjazdy z budowy, realizowane będą też pierwsze roboty drogowe. Z punktu widzenia zmotoryzowanych mieszkańców miasta najważniejszym etapem będzie budowa ronda w miejscu obecnego ostrego zakrętu przy osiedlu Piastów.

Ta część inwestycji zostanie podzielona na dwa etapy. W marcu 2021 roku wykonawca planuje zamknięcie jezdni północnej, a cały ruch zostanie skierowany na południową nitkę, gdzie pojazdy będą poruszały się w dwóch kierunkach. W lipcu 2021 roku zamknięta zostanie jezdnia południowa, a samochody pojadą nitką północną. Według planów wykonawcy inwestycji nowym rondem pojedziemy w czerwcu 2022 roku.

Już w lipcu rozpoczną się prace na ulicy Nowowiejskiej. W październiku ma ona zostać zamknięta, co będzie związane z budową nowego wiaduktu. Zakończenie prac na ulicy Nowowiejskiej ma nastąpić we wrześniu 2021 roku.

Z kolei już w sierpniu 2020 wykonawca planuje zamknięcie ulicy Nałkowskiej. Zostanie ona ponownie otwarta wraz z zamknięciem ulicy Nowowiejskiej – w październiku 2020 roku. We wrześniu 2021 ulica Nałkowskiej ponownie zostanie zamknięta – w tym czasie budowany będzie kolejny wiadukt.

W sierpniu 2020 rozpoczną się prace na ulicy Szpaków. Ta droga zostanie zamknięta w październiku 2021 roku, gdy wykonawca będzie budował kolejny wiadukt. Na dniach mają rozpocząć się prace przy drodze wojewódzkiej nr 426 – w jej przypadku utrudnień w postaci ruchu wahadłowego przy budowie ronda możemy spodziewać się we wrześniu 2021 roku.

9 KOMENTARZE

 1. Zwolennicy człowieka usterki i PO proszę o komentarze. Za waszych „specow” przez lata się nie dalo?? Ale co tam. Podwyższa wiek emerytalny, zabiorą emerytury a wy nadal będziecie antypis. Szkoda, ze w wyborach nie wystartował koń z napisem „antypis”, bo tez znalazłby się w II turze zamiast czaskoskiego

  • Komu zabiorą emerytury? Być może Masz rację, bo po was wszystkiego można się spodziewać. Wypowiedź godna ubolewania, bo złośliwa i prostacka, niczym nie sprowokowana. Nawet nazwisko
   konkurenta pokręcono tylko po to żeby człowieka poniżyć. To wszystko jest typowe dla całej waszej formacji i później się nie dziw, że wiele osób ma Was po prostu dość.

 2. Chyba trzeba będzie zatrzymać tę inwestycje. Bo wiem , gdzie jej przebiegu znajduje się , stanowisko LNU AUTSRIACKIEGO ! Roślina objęta jest w Polsce od 2004 roku ścisłą ochroną gatunkową. Zagrożona jest głównie zarastaniem przez drzewa i krzewy w wyniku naturalnej sukcesji ekologicznej muraw kserotermicznych, w których występuje. Według Polskiej Czerwonej Księgi Roślin (2001) jest gatunkiem narażonym na wymarcie (kategoria zagrożenia VU). W wydaniu z 2014 roku otrzymała kategorię EN (zagrożony). Tę samą kategorię posiada na polskiej czerwonej liście !

 3. Ta wspaniała władza PiS jest naprawdę wspaniała, wywrotkami rozdaje kasę i ma jeszcze na budowę dróg w regionie, który zwyczajowo był za złodziejami z PO (kradli, żarli ośmiorniczki i na drogi nie było, ale to oczywista oczywistość), to nagroda dla regionu, którego języczek u wagi, szala przeważa we właściwym kierunku zgodnym z celami wyznaczonymi w centrum dowodzenia na Nowogrodzkiej. Obóz zarządzający jest pełen uznania dla tej lokalnej przemiany, tak mi w sms przekazał kot Alik.
  Lud pracujący miast i wsi pragnie by władza została we właściwych rękach, budżet to kopalnia o której nikomu się do tej pory nie śniło. Najniższa emerytura w Polsce to 0,01PLN, wzrasta liczba emerytów z emeryturą poniżej minimum 1200, dlatego trzeba dawać , chyba będą znów 14tki, bo 13 się po prostu należą, co więcej mają być 15stki. A to moje dziadki z SB się ucieszą, będzie na Urbana ale obawiam się że 15 tylko za poświadczeniem od chronionego prawem księdza, po wizycie z wnukami. Teraz nikt już nie kradnie MLD na vat, lekarze mają kasy fiskalne, jedynie prawnicy się ociągają. Taki paradoks wymyślają prawo VAT ale VAT nie płacą, jaka szkoda.

  Wiemy, że to ten prezydent sprawił i ta droga będzie wspaniała, częściowo 2 pasy będą i to w 1 kierunku. W TVP wiele już się o Jego cudach dowiedziałem, jestem w stanie w to uwierzyć. Za panowania Stalina lud wierzył, że On potrafi wykonać operację neurochirurgiczną i to z powodzeniem.
  Jestem również przekonany, że to Tusk jest winien, że śmieci zdrożały do niebotycznych kwot. To Tusk ukradł moje pieniądze z OFE, PiS czegoś takiego by przecież nie zrobił, on te pieniądze tylko przetransferował na inne konto, swoje konto…
  To dzięki PiS mamy pieniądze na samoloty F35, amerykańskie, jestem przekonany, że dzięki temu zakupowi amerykańskie firmy nie patrząc na interes ekonomiczny postawią tu firmy dla Polaków.
  Z powyższego wynika, ze jesteśmy na właściwej drodze, jest kasa, można przelewy robić za maseczki niewidki, zakonspirowane rezerwowe respiratory. NA najbliższych wyborach dla mnie wybór jest oczywisty, jest lepiej a będzie jeszcze lepiej !

  Dziś mi coś nie idzie, bo dostałem przelew od Sorosa i sam już nie wiem dla kogo służę…

 4. Rondo kolejny raz wygląda na zupełnie źle zaprojektowane, kolejny raz będzie się blokować, bo brakuje pasów do jazdy bezkolizyjnej (w prawo, lub prosto jeśli można). Kolejny raz zostaną wyrzucone pieniądze w błoto przez zły projekt…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj