Rozpoczynają się prace w Parku Orderu Uśmiechu. Wycinka, nowe nasadzenia, powstaną łąki kwietne i budki lęgowe

14

Rozpoczęła się wycinka w Parku Oderu Uśmiechu. Gmina zapewnia, że usunięte zostaną tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu drzewa, a jednocześnie pojawią się nowe nasadzenia.

W ostatnich dniach w parku pojawiły się taśmy odgradzające teren wycinki. Jak przekazuje urząd miasta, rozpoczęły się zabiegi arborystyczne polegające na pielęgnacji i wycince drzew zagrażających bezpieczeństwu. Wcześniej przeprowadzona została dokładna inwentaryzacja, która wykazała stare, schorowane okazy i wiatrołomy. Teren parku pozostaje otwarty, jednak ze względów na charakter prowadzonych robót czasowemu wyłączeniu z użytku mogą podlegać jego poszczególne fragmenty.

– Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz ograniczenie się do korzystania wyłącznie z wytyczonych alejek. Wykonawca szczególnie apeluje do osób korzystających z parku o rozwagę i w trosce o własne bezpieczeństwo niewkraczanie w wygrodzone strefy oraz respektowanie rozmieszczonych oznaczeń i taśm – informuje urząd miasta.

Pielęgnacja parku odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków europejskich „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Województwa Opolskiego – etap IV”. Po zakończeniu aktualnie prowadzonych prac zaplanowane są nowe nasadzenia.

Według przygotowanego projektu w parku przybędzie drzew liściastych, roślin miododajnych, bylin, krzewów i łąk kwietnych. Zamontowanych zostanie około 100 budek dla ptaków, wiewiórek, nietoperzy, hoteli dla owadów i poidełek. Pojawi się również ścieżka edukacyjna. Cały zakres zadania był szeroko konsultowany z mieszkańcami podczas otwartego spotkania się w Domu Kultury „Chemik”.

14 KOMENTARZE

 1. I to jest bardzo SŁUSZNA końciepcia 😕 Wyrżnąć do zera te paskudne drzewa🥴
  NAWET we WSZYSTKICH parkach miasteczka NIEmożliwości 😊

  A w ich miejsce posadzić te ogromne drzewa koreańskie, które tak PIĘKNIE zdobią TERAZ kozielski rynek – zwany też nie wiedzieć czemu- PATELNIĄ 👏👍👌

  PO-pieram tych NIEUDACZNIKÓW ekologicznych 😆 Tak bardzo STRASZLIWIE PO-pieram 😬, że AŻ STRACH 😱

  Brawka dla ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości!!!!!! 😎

 2. Qlva znowu dewastują ten park. Niedługo chyba wszystko tam wyrżną. Naipierw zrobili plac zabaw jakby nie było innych miejsc, potem postawili tam kolejne żelastwo. I tylko tną i tną co popadnie. Brakuje słów już człowiekowi na to co się dzieje w tym Pierdziszewie.

  • Zgadzam się z tym, że park powinni zostawić, ale co do placu zabaw to nie masz racji, a przynajmniej nie do końca – płać zabaw jest w parku od conajmniej lat 80-tych.

 3. Hotel dla owadów ?
  I wszystko jasne dokąd zmierzamy,degradacja umysłowa na ogromną skalę,ludzie cofają się w rozwoju,infantylizm,pierdoły z głupotami na poziomie 6 letniego dziecka,bez obrazy dla dzieciaka.

 4. Te nasadzenia w parkach,w mieście to jest wymysł konkretnie jednej osoby,bo podobny schemat.Wycinka drzew i zasadzanie krzewów i kwiatków.Ma ktoś wiedzę kto to wymyśla?
  To jest jeden urzędas który dewastuje nasze miasto.

 5. Za Niemca sadzili drzewa, a za PiS wszystko pod topór…
  Ja się władzy nie dziwię, należny zwalczać wszelką spuściznę, Bóg kazał czynić sobie Ziemię poddaną. Nie należy o nią dbać, trzeba brać ile wlezie, kapłon w drewnianej budce wszystko rozgrzeszy !

  • PIS nie rządzi w Benzen City dziadku tylko śmieszka ze swoją świtą. Tak pierdzisz w kółko o tym samym jakbyś się obudził dopiero. Coś ci się popierplaciło.

  • Rysiu mylisz się. To nie PiS.
   Drzewa w tym mieście możliwości wycinają bliscy twojego serduszka przedstawiciele Total Opozite.

  • Właściwie to mnie nie interesuje @Rysieńku, gdyż jest to Twoja sprawa 🤭

   Ale przyznaj się tak uczciwie – na czym jedziesz? 😆
   Bo to musi być coś bardzo, BARDZO mocnego , że AŻ tak bardzo rzuca się na głowę 😳

   A z tego co mówią ludzie, to nic tak mocnego nie rośnie w Blachowni 😂

   Chyba że takie specyfiki podsyłają Ci Twoi przyjaciele z Moskwy? 😯 Albo zza Odry .

   Znajomi robią nawet zakłady, że są to są prawdopodobnie jakieś grzybki? 😎

 6. Według szkodniczki Nowosielskiej ochrona różnorodności biologicznej Województwa Opolskiego polega na wycinaniu rodzimych drzew i sadzeniu obcych nie przystosowanych do naszych warunków które wymagają stałej opieki a i tak po 5 latach usychają ale ktoś zarabia.
  UM Nowosielskiej notorycznie narzeka na brak pieniędzy w budżecie bo wydaje na takie szkodliwe inwestycje. Czas jej podziękować za „ciężką pracę” ala Trzaskowski!

 7. A nie zapomnijcie też koziołków nastawiać na tych łąkach kwietnych. A jak już będą koziołki, to można by też jakieś kózki, młode dzierlatki przyprowadzić. Wtedy koziołki, wespół z kózkami zajmą się prokreacją. Nasz miejski rzeźbiarz koziołków, a także budżet sobie odpoczną.

 8. Już pierwsze oznaki tej pomocy przyrodzie widac chodzby martwa wiewiórka obok wycinki czego oni chcą od tej przyrody!To sa szkodniki !masakra.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj