Rozpoczęło się zwężanie alei Lisa. Martwe pasy i wysepki

26

Będzie bezpieczniej na alei Lisa. Rozpoczęły się zapowiadane prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych położonych na alei Lisa pomiędzy osiedlem Piastów a Parkiem Orderu Uśmiechu.

Po obu stronach droga przed przejściami dla pieszych zostanie zwężona za pomocą wysepek, a tuż przed nimi na jezdni zostaną namalowane tzw. martwe pasy ruchu. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wnioskowała rada osiedla Piastów. Apelował także radny Powiatowy Andrzej Lachowicz. Na krótkim odcinku drogi znajdują się tam obecnie trzy przejścia dla pieszych. Inwestycja jest realizowana przez firmę Logistic System na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg.

26 KOMENTARZE

 1. 1. Wyremontuj dwujezdniową, dwupasmową drogę za kupę kasy.
  2. Zablokuj po jednym pasie w każdą stronę bo jest „niebezpiecznie”.

  Brawa. Kurtyna.

 2. Jeżdżę tam codziennie do i z pracy. Bezpieczniej tam nie będzie dopóki także piesi nie oduczą się przechodzić między przejściami, niektórzy nawet potrafią forsować łańcuchy między jezdniami, a rowerzyści nie będą traktowali każdego z tych przejść jako drogi rowerowej.

 3. A nie lepiej było i taniej zlikwidować obwodnicę i zaorać. To samo z firmami do których jest ruch samochodowy wtedy będzie bezpieczniej. Większość miast zwiększa przepustowości na tzw. obwodnicach ale w sumie my za chwilę będziemy wsią. Co mądrzejsi aby pogodzić ruch pieszy z szerokimi jedniami budują przejścia podziemne i/lub kładki ale to kosztuje oraz trwa i nasi mogliby do wyborów nie zdarzyć a kolejna kadencja by się przydała.

 4. Wystarczyło zrobić podwyższenie na pasach aby max prędkość była 50 km/h. Tak się robi w innych krajach i jest po kłopocie.

 5. Taa, gratulacje dla Autorów pomysłu. Zamiast uważać jako pieszy, czy rowerzysta, lepiej ograniczyć ruch na drodze dojazdowej do obwodnicy. Komuś chyba się zrobiło ciepło pod włosami, bo zamiast zwiększyć bezpieczeństwo spowodują kolejne miejsce korkowania się dróg w godzinach szczytu. Brawo Wy!

 6. trzy pomysły:
  1.Ciekawe kiedy po raz pierwszy będą naprawiać „wysypkę” 3-2-1…start :-)
  2.Może progi zwalniające będą lepiej się sprawdzały!?
  3.A skoro jeden pas nie potrzebny to może go zarezerwować dla wrotkarzy jako tor (będzie piękna pętla!) :-P

 7. prowincjonalne głuptoki …. wszystko sobie pozwęzajcie a najlepiej wykopcie rowy co 20 m, w poprzek każdej ulicy.. a szczególnie właśnie tej, którą jeżdżą tiry do i z Azotów…
  Bo jeden pan z komendy poskarżył się, że ktos ośmielił się wyprzedzić jego smrodziuszka…

 8. Najlepszym rozwiązaniem bedzie postawienie tam policjanta w cywilu,żeby przyjrzał się pieszym i rowerzystom i surowo ich karać mandatami a nie od razu zwężać jezdnię

 9. Dalszy ciąg zabawy w ograniczaniu ruchu trwa.Pisałem o tym z rok temu przy okazji remontu na Kozielskiej i al.Jana Pawła II.
  Ta banda nie potrafiła dokonać tego co miała w planach.Jeszcze raz podam przykład tunelu dla pieszych i rowerzysytów ,który nie został wybudowany.Teraz rowerzyści wjezdzają z ścieżki prosto pod koła samochodów,narażając się na utratę zdrowia.Tak właśnie zadbano o rowerzystów.Szkoda kasy im było,za to na inne atrakcje to się pieniązki znalazy (lokomotywa,plac zabaw dla psów itd)

  • Kierowco x lub y weź się i nie napinaj.Dobrze wiesz że poszerzenie przejazdu pod, jak to nazywasz tunelem wiąze się z kolosalnymi wydatkami i komplikacjami z prawidłowym ruchem pociągów na czas wykonywania tej inwestycji, która jest bezsensowna.
   Ja tam poruszam się rowerem bardzo często i nie mam problemu z wjazdem wprost pod koła samochodów.
   Może Ty jeździsz swoim jednośladem z opaską na oczach?
   Twoje pretensje o niezrealizowanie przejścia i przejazdu dla rowerzystów „pod tunelem” traktujesz jak mały bachorek, który z okazji Mikołaja nie otrzymał ulubionego samochodziku

   • Mora to Twoja pisanina jest bezsensowna, a nie budowa tak potrzebnego przecisku pieszo-rowerowego. Szczerze mówiąc to właśnie brak choćby jakichkolwiek chęci do wykonania tej inwestycji kładzie się (zaraz po problemie benzenu) dużym cieniem na obecnej ekipie samorządowej w K-K. A że inwestycje drogowe i to o znacznie większym zakresie i koszcie są możliwe do realizacji, niech świadczy choćby przykład Opola, gdzie za niedługo rozpocznie się potężna przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie dworca Opole Wschodnie…

    • Ten niezralizowany „przecisk” nie jest tylko i wyłącznie brakiem chęci do wykonania takowego przez obecną ekipę samorządową, jak starasz się to przedstawić.Sprawa jest znacznie starsza.

   • Właśnie kolega wyzej ma rację.A napinać „mora to sie możesz ty ,ale komuś.Czy twoja wypowiedź coś daje?Nie, to wypowiedź typowego bachora,skoro juz tak obraźliwego słowa użyłeś.Skoro inwestycja bezsensowna to w jakim celu wybudowano te ścieżki?
    Należało to wybudować i koniec tematu.Na bezpieczeństwie sie nie oszczędza!!!
    p.s. uważaj w tamtym miejscu,raz sie tylko pomylisz>A może kto inny w porę nie zauważy.

   • Hmm…Mora.
    Czy ciebie głowa boli?Po co mnie atakujesz i jeszcze obrażasz?
    Prawda boli czy co?
    Nie jesteś nawet w temacie,bo nie było mowy o poszerzeniu wiaduktu,a budowie obok nowego tunelu.
    a tymczasem oddychaj sobie tymi spalinami z samochodów w tym przepuscie.Na zdrowie.
    Wylej kubeł zimnej wody na głowę a potem spójrz w lustro,oby tylko nie pekło.
    Może to pomoże zarozumialcowi i bachorowi w jednej osobie.

 10. Ja jeszcze chciałem „pogratulować” tymczasowych znaków zmiany pasa ruchu. Obecnie są na wysokości, która zasłania co niższych (dzieci!) pieszych.

 11. Gorszego kretyństwa jak żyje jeszcze nie widziałem…. Porażka totalna…. Kto na to wpadł musi być dyplomatycznie mówiąc – „matołkiem”.

  • to parafianie zażyczyli sobie. Kolejni inni parafianie w Koźlu stawiają auta na chodnikach w niedzielę. W tygodniu można zarobić mandat, ale za to w niedzielę straż miejska tego nie widzi, policja też.

 12. ja mam pomysła! ograniczyć prędkość do 5 km/h , napęd pchany do samochodów/ zatrudni się Ukraińców/ , piesze ścieżki wzdłuż, w poprzek i na skos, a rowerzyści pierwszeństwo przejazdu wszędzie , zawsze i o każdym czasie. nawet przed przepędzanymi krowami. pomysł równie dobry jak zwężanie jezdni, co nie?

Skomentuj