Rozmowy o stanie powietrza i inwestycjach. Władze miasta spotkały się z mieszkańcami Pogorzelca

8

W budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 odbyło się wczoraj spotkanie władz miasta z mieszkańcami osiedla Pogorzelec. 

Na starcie spotkania prezydent miasta zachęcała mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu na zadania z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do wydania na Pogorzelcu jest kwota 239,5 tysiąca złotych. – Widać jak dużym zainteresowaniem cieszy się plac zabaw powstały w poprzedniej edycji budżetu. Będziemy kontynuować prace w tej części osiedla – zadeklarowała Sabina Nowosielska.

Przedstawiciele władz miasta opowiedzieli o najważniejszych inwestycjach na terenie miasta oraz zadaniach przewidzianych do realizacji na Pogorzelcu. Po wielu latach remontu doczekają się ulice: Wierzbowa oraz Elsnera. Udogodnieniem dla mieszkańców będzie nowa scieżka rowerowa, która połączy Pogorzelec z Kłodnicą.

Uczestnicy zebrania wskazywali na problemy z porządkiem na osiedlu. Teren po byłym tartaku przy dworcu kolejowym to od lat ruina i dzikie wysypisko śmieci, z kolei estetykę ulicy Mikołaja Reja psuje niedokończony budynek, który od zarasta dziką zielenią.

Podobnie jak ma to miejsce na innych spotkaniach, nie zabrakło pytań o stan powietrza na terenie miasta. Prezydent Nowosielska zachęcała do korzystania z aplikacji pokazującej aktualny stan powietrza na różnych osiedlach oraz korzystania z dopłat do wymiana pieców. Jeden z mieszkańców postulował o rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej do alei Róż oraz okolicznych ulic. Na zakończenie spotkania z zebranymi porozmawiali dzielnicowi, którzy zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

8 KOMENTARZE

 1. Jako obserwator działań mojego rodzinnego miasta skomentuje kolejne spotkanie w ten sposób….. Zawsze będę przeciwnikiem jako całości partii PO z powodów oczywistych, jako że tyłu ludzi okradli, a ludzie dalej ich kochaja, co do władz lokalnych oceniam to tak iż spotkania z mieszkańcami są bardzo fajna inicjatywa aczkolwiek jeśli byście chcieli mieć czyste sumienia proszę zorganizować te spotkania w godzinach wieczornych tak aby nie można było zarzucić wam że lipne godziny wybieracie, następnie jaki tu tłok znowu widzę, wszyscy tak się zanaetwiaja o nasze miasto a ławki i krzesła na spotkaniach puste ((((, nie wierzę że cała reszta była w pracy, lepiej dyskutować na necie niż skorzystać z możliwości realnej, i na koniec do szanownych panów policjantów, nie ublizajac starszym ludziom bo mam szacunek ale czy Czy panowie na zdjęciach mowa o mieszkańcach starszych korzystają z łatwością z Facebooka, płacą pay palem itp żeby korzystać z aplikacji moja komenda???? NO sorry ale to wasza praca chodzić do ludzi w 90%a nie w 10%,ale patrząc na postury policjantów w naszym mieście to nie dziwię się że nie chcą wchodzić w pewne ulice i dzielnice, kiedyś glina to był masywny koleś na widok którego ludzie mieli respekt a teraz… He he proponuję chodzić grupowo po 6,pozdro

  • Czy i Ciebie, H.80, okradli, że taki rozżalony i rozżarzony jesteś na nich?
   Opowiedz nam o swoim przypadku!
   Śmiało!
   A nie czujesz się okradany gdy Twoja kasa idzie na dzieciorobów korzystających z 500+ ?
   A może Ty też korzystasz i dlatego czujesz się z tym świetnie.?

   • Dlaczego prostacko obrażasz rodziny? Uważasz, że dzieciom nie należy pomagać tym bardziej wtedy gdyby wychowywały się w dysfunkcyjnej rodzinie? Według Ciebie, jeżeli rodzina ma więcej niż jedno dziecko, to jest to patologia. Czy, jeżeli dobrniesz do emerytury to wspaniałomyślnie z niej zrezygnujesz i nie będziesz jej pobierał z państwowej kasy? Do lekarza też nie chodzisz a za szkołę oczywiście zapłaciłeś ze swojej kieszeni. Przemyśl te bzdury, które wypisałeś i rozejrzyj się wokoło może ktoś czeka na Twoją właśnie pomoc egoisto.

  • Halo panie „Hustler80″Czy pan się dobrze czuje ? Dlaczego tacy jak pan . Plujecie na PO, plujecie na wszystko co was otacza . Ja przeciwieństwie do pana jestem zadowolony z władz miasta . I nie ważne z jakiej partii jest . Dla mnie jest ważne to aby dobrze wykonywali swoje obowiązki .Takich jak pan jest wielu malkontentów . Wasza teoria jest taka .Nie ważne jak , ale ważne że przywalić władzy , jak się tylko da .Uprzejmie informuję pana , zresztą pan o tym wie . A mianowicie jest was kilku w mieście po to aby zrobić zadymę . Jeden z takich poruszył temat benzenu i tego tam pyłu? .Ale kiedy on sam, był radnym i to w województwie to nic mu nie wyszło . A w tym czasie benzen i te cholerne pyły miały wielokrotną przewagę nad obecnym stanem. Ale teraz aby zadymiać i wysuwać taki temat . To jest niezwykła buta i stawianie się pod ścianą .Jest w śród was jeszcze jedna osoba . Która manipuluje danymi odnośnie kolei . Dlaczego pociągi omijają Kędzierzyn .Przecież to nie jest pytanie do władz miasta . Oni nie są od tego . Oni mają służyć naszemu miastu i tyle i aż tryle . Tak więc panie szanowny i ci inni malkontenci , odpuście bo nic nie zrobicie. Swoje żale musicie kierować do radnych w sejmiku wojewódzkim , a nie to w moim kochanym mieście.

 2. Jaki typ… Haha Amadeusz haha… Nie nie czuje, wręcz przeciwnie jestem dumny z tego powodu, a po drugie Amberd Gold, ratusz,MON, co ty chłopie nie czytasz nie interesujesz się haha, wciąż masz myślenie z czasów komuny albo prorosyjskie, pozdro bez odbioru

 3. Re:pani T. A. K…. Do tego co napisane do mnie.. Hmm ciężko się odnieść ustosunkować.. Aczkolwiek spróbuję odnieść się do tych popluczyn. Nikt tak polski nie rozkradziona i nie sprzedał jak Po.. Fakt nie podwazenia.. A ludzie którzy Bronia zlodzieji to czysta kolaboracja wręcz sabotaż.. No ale cóż.. Takie życie.. Jedno maja otwarte oczy czytają słuchają że zrozumieniem.. Polityka to logika i łączenie faktów.. To chyba tyle.. Bo jestem szczęśliwy że nie ma już Po..

Skomentuj