Rozmawiali o problemie suszy. Ogólnopolska konferencja w GOSiR w Zakrzowie

0

Dzisiaj w siedzibie firmy Agromax odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dwudniową Konferencję Naukowo-Techniczną, która w dniach 20-21 lutego odbyła się w Gminnym Ośrodku i Rekreacji w Zakrzowie.

– Następne pokolenia mogą stać się świadkiem niemożliwości uprawy ziemniaka w naszym kraju ze względu na brak odpowiedniej dostępności do wody. Problem suszy to socjoekonomiczne zagadnienie, które dotyczy już całego społeczeństwa. Susza, wolno jak rak, potrafi zabijać rolnictwo z potężną siłą, zostawiając efekty takie jak w 2018 roku – mówił prezes zarządu firmy Agromax Bogusław Berka.

Była to jedna z największych konferencji poświęconych problemom rolnictwa w Polsce zorganizowana w tym roku. Każdego dnia uczestniczyło w niej około 500 osób z całego kraju. Odbyła się cała seria wykładów, które miały na celu zdiagnozowanie obecnej sytuacji oraz ustalenie planu działań mających wspomagać polskie rolnictwo w związku z problemem suszy.

– Czy z perspektywy mieszkańców miast mamy się czego obawiać, jeśli chodzi o dostępność do wody? – pytał Andrzej Sałacki z GOSiR w Zakrzowie.

– Problem suszy będzie się tylko pogłębiał. Musimy w niedalekiej przyszłości liczyć się z coraz większymi ograniczeniami w możliwościach wykorzystania wody w życiu codziennym – odpowiedział prof. Dr. Hab. Marek Ryczek z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłataja w Krakowie.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz wojewodów Śląska, Małopolski oraz Marszałków województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj