Rozmawiali o drogach, chodnikach i niebezpiecznych przejściach. Władze miasta na osiedlu Piastów

9

W klubie muzycznym Kajtek odbyło się dzisiaj spotkanie władz miasta z mieszkańcami osiedla Piastów, którzy stawili się licznie, wypełniając salę po brzegi.

Wysoka frekwencja dotyczyła także władz. W spotkaniu uczestniczyła prezydent Sabina Nowosielska, wiceprezydenci Wojciech Jagiełło i Artur Maruszczak, komendant straży miejskiej oraz przedstawiciele policji. Zainteresowani spotkaniem byli także radni miejscy – Adam Oczoś i Małgorzata Lipczyńska z klubu Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, a także Jacek Król z Radnych Niezależnych oraz Katarzyna Kukolka-Bogocz i Dominik Szustakiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Sabina Nowosielska opowiadała o bieżących inwestycjach prowadzonych w mieście oraz o tych realizowanych na osiedlu Piastów. Mieszkańcy usłyszeli o zakończonej przebudowie al. Jana Pawła, budowie basenów, hospicjum oraz o zakończonej przebudowie ulicy Łokietka i trwającym remoncie największej na osiedlu ulicy – Wojciecha Korfantego. Prezydent namawiała mieszkańców do głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, podkreślając, że pionierski pomysł budowy pierwszej w Kędzierzynie-Koźlu tężni solankowej na os. Piastów może zostać zrealizowany także i na innych osiedlach.

Mieszkańcy poruszyli wiele problemów. Wśród nich pojawiły się wnioski o remont ulicy Gajdzika czy o doświetlenie trzech przejść dla pieszych na al. Jana Pawła II w okolicy poczty, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 i pomiędzy sklepem Lidl a Infiniti Fitness Club. Wnioskowano także o remont ul. Królowej Jadwigi na odcinku od hotelu Court do stacji Orlen, która jest drogą powiatową oraz o chodnik, który połączyłby ulicę Królowej Jadwigi z mostem na Kanale Gliwickim.

Mieszkańcy usłyszeli, że remont ulicy Gajdzika planowany jest w perspektywie najbliższych lat, a sytuacja na przejściach dla pieszych powinna ulec poprawie. Z kolei jeśli chodzi o połączenie chodnikiem os. Piastów z Blachownią, obecnie trwają rozmowy m.in. z Tauronem w sprawie przeniesienie oświetlenia, co umożliwi jego budowę. Mieszkańcy wskazywali też na brak miejsc parkingowych, który to problem ma sukcesywnie zmniejszać się podczas remontów osiedlowych ulic oraz za sprawą planowanej sprzedaży działek na ul. Królowej Jadwigi pod budowę garaży.

9 KOMENTARZE

    • jakie tamznowu kłopoty? nie ma się co czepiać, życie biegnie dalej, i co było a nie jest nie pisze się w rejestr! liczy się to co jest dzisiaj, a dzisiaj mamy rozwijającą się metropolię i proszę nie wywlekać wątpliwej wagi sprawek, które mogą rzucić jakikolwiek cień na świetnych rządców.

      • Nie ma czego takiego jak „oś.” ( chyba północ-południe) – ośedle? Proponuję najpierw zajrzeć do słownika, a potem się wypowiadać. Skrót, który wszyscy tak chętnie stosują, pochodzi od słowa OSIEDLE, czyli prawidłowo zapis wygąda -uwaga, zaskoczenie ! – następująco: „OS.”

Skomentuj