Rozmawiają o partnerstwie w rodzicielstwie zastępczym. Trwa III Ogólnopolska Konferencja Naukowa

2

W kozielskim domu kultury rozpoczęła się konferencja naukowa poruszająca problemy rodzicielstwa zastępczego pt. „Partnerstwo na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego w Województwie Opolskim”.

Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”
i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem
starosty kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego.

W kwestii rodzicielstwa zastępczego nasz powiat na tle kraju, województwa wypada bardzo dobrze, to nasze oczko w głowie. Dzieci powinny się wychowywać w warunkach, które gwarantują ich dobry rozwój, przybliżonych do warunków w biologicznej rodzinie – mówi Małgorzata Tudaj, starosta powiatu.

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” to grupa zrzeszonych rodzin zastępczych, zajmująca się pomocą rodzinie i osobom w trudnej sytuacji życiowej. W szczególności ochroną i promowaniem praw dziecka, przede wszystkim prawa dziecka do rodziny jako środowiska jego prawidłowego rozwoju. Stowarzyszenie propaguje ideę rodzicielstwa zastępczego w sytuacji, gdy biologiczni rodzice nie mogą sprawować opieki nad dziećmi.

Zrzeszeni w stowarzyszeniu wychowują również dzieci, które potrzebują naszego wsparcia. Stąd pomysł na konferencję poszerzającą naszą wiedzę. Chcemy, aby wiedza teoretyczna była poszerzana o nasze doświadczenia – mówi Gerard Wilczek ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. dr hab. Alicja Klaus z Uniwersytetu Opolskiego, Danuta Hryniewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, Małgorzata Sawicka, prezes fundacji „Przystanek Rodzina” oraz Marzena Nikel z PCPR w Kędzierzynie-Koźlu.

2 KOMENTARZE

  1. Nie taki znów stary :). a jak już to bardziej żenujące jest obraz kobiety w przykrótkiej spódnicy z świecąca …. no Panie ubierajcie się stosownie.

Skomentuj