Róże, klony, berberysy i wiele innych. Nasadzenia na Wojska Polskiego najwcześniej pod koniec sierpnia

3

Jest firma, która zajmie się zagospodarowaniem ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o teren zielony, gdzie znajdzie się wiele nowej roślinności. Zobaczymy tam m.in. platany, berberysy, róże, jałowce, tawuły japońskie, brzozy, śliwy wiśniowe, tulipany, klony, sosny górskie czy robinie akacjowe.   

Powiatowy Zarząd Dróg, który wyłonił wykonawcę podkreśla, że roboty, które oszacowano na 200 tys. zł będą mogły rozpocząć się nawet pod koniec sierpnia. – Obecna pogoda póki co nie sprzyja sadzeniu nowych roślin, takie mamy też informacje od firmy, dlatego musimy jeszcze chwilę poczekać na odpowiedni moment – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor PZD.

Ulica Wojska Polskiego to jedna z głównych arterii miasta. Powiat remontuje ją etapowo. W przyszłym roku przyjdzie pora na sfinalizowanie inwestycji w całości. Wtedy to obok wiaduktów w stronę osiedla Azoty pojawią się kładki dla rowerzystów, dokończony zostanie też ostatni niewyremontowany jeszcze fragment tej ulicy. Również w tym wypadku powiat zawalczy o zewnętrzne dofinansowanie zadania z nowego jesiennego rozdania.

Źródło: starostwo powiatowe

3 KOMENTARZE

  1. W ogóle w tym mieście jest wszystko pokolebane. Zamiast sadzić na osiedlach przed blokami jakies fajne krzewy ozdobne, to sadzą koło ulic gdzie same spaliny. A sprzed bloków wszystko wycinają i kastrują co się da. Rosną jakieś kikuty bez gałęzi i wszędzie piach, bo nawet trawę na czworakach wydłubuja spod wyrżniętych żywopłotów, że tylko potem człowiek widzi same odchody po psach w tych miejscach. Kiedyś człowiek wychodził z klatki i miał dookoła zieleń wszędzie a teraz wychodzi i widzi koniec osiedla i obskórne kosze na śmieci w coraz wiekszej ilosci na każdym kroku. O smrodzie już nie wspomnę z tych śmietników. Żal patrzeć na to co robią z tych osiedli teraz.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj