Rozbudowa strefy przy Kośnego. Teraz tężnie, a mieszkańcy mają już kolejne pomysły

4
Podobna zjeżdżalnia powstanie na terenie strefy rekreacyjnej przy ulicy Kośnego.

Trwa przetarg na budowę tężni solankowych w strefie rekreacyjnej przy ulicy Kośnego na osiedlu Powstańców Śląskich. Już teraz jest ona największym i najciekawszym tego rodzaju terenem w całym powiecie.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Kędzierzyna mają cieszyć się z inhalacji solankowych z tężni, które mają zostać wybudowane na terenie rekreacyjnym przy ul. Kośnego. Zadanie zostało wybrane w budżecie obywatelskim. Do 22 marca trwać będzie postępowanie przetargowe, w którym ma zostać wyłoniony wykonawca tej inwestycji.

Tężnie solankowe.

To będzie największa i najciekawsza strefa rekreacji w całym powiecie. Już teraz na terenie znajduje się pięć boisk: do siatkówki, squasha, koszykówki, tenisa oraz boisko typu orlik, które rok temu powstało ze środków budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą tu także korzystać z placu zabaw, miasteczka rowerowego, górki saneczkowej oraz ze strefy workout i wielu urządzeń do fitnessu. Wszystkie boiska posiadają system oświetlenia, który można włączyć samodzielnie za pomocą zwykłego SMS. Teren jest objęty również monitoringiem.

Jedno z tegorocznych zadań do budżetu obywatelskiego zakłada dalszą rozbudowę strefy. Główną atrakcją miałaby być całoroczna zjeżdżalnia z górki saneczkowej oraz zestaw Fabryka Piasku przeznaczony dla dzieci uwielbiających zabawę piaskiem. W zgłoszonym zadaniu przewidziano także zakup zjeżdżalni linowej tyrolki oraz budowę trampolin ziemnych, których nie ma jeszcze nigdzie na terenie całego Kędzierzyna-Koźla. Drugim konkurencyjnym zadaniem zgłoszonym do budżetu obywatelskiego na osiedlu Piastów jest budowa placu zabaw dla psów.

Wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznych projektów znajdziecie na stronie

budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

Możecie tam również zagłosować na wybrane przez siebie zadanie.

4 KOMENTARZE

  1. Ogromne brawa za projekt i bardzo dobrze wydane pieniądze. Należy zrozumieć, że budżet obywatelski ma służyć wszystkim, a nie wybranej grupie, dlatego chodniki przy własnych posesjach powinny wylatywac z listy inwestycji.

Skomentuj