Rozbój w parku na terenie miasta. Dwaj napastnicy pobili 17-letniego chłopaka

14

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla podejrzanym o usiłowanie rozboju. Napastnicy mieli pobić 17-latka i próbować ukraść mu telefon oraz pieniądze. Obaj mężczyźni wpadli w ręce mundurowych kilka minut po zgłoszeniu. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek (30 lipca) przed godz. 20:00 w jednym z parków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Do grupki młodzieży podeszli dwaj mężczyźni prosząc o papierosy. Następnie od jednego z chłopców zażądali pieniędzy. Kiedy ich nie otrzymali, napastnicy mieli pobić 17-latka i próbować odebrać mu telefon komórkowy.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i już kilka minut po zdarzeniu na jednej z ulic w mieście, zauważyli osoby mu odpowiadające. Na widok radiowozu mężczyźni próbowali jeszcze uciekać. Mundurowi natychmiast ich zatrzymani. Okazali się nimi 17 i 22-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla.

Obaj usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Decyzją prokuratury zostali oddani pod dozór policyjny. Mają również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz opuszczania kraju. Grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

14 KOMENTARZE

   • Żadna komuna, co się tak wszyscy uczepiliście tej komuny. Myślicie że będziecie cały czas zbierać profity w walce z komuną. To skończyło się 30 lat temu. Uważam, że dobra pała gumowa na komisariacie jest lepsza jak wyrok sądowy

     • Jak najbardziej! A czy to nie za komuny:
      – policja ścigała „wichrzycieli”, antyrządowy element? Zupełnie jak dziś ludzi protestujących, formułując tak absurdalne zarzuty, jakich Bareja by się nie powstydził, np znieważenie pomnika
      – państwo decydowało o sprawach gospodarczych, mając w swoich rękach największe przedsiębiorstwa? Właśnie odkupiono Stocznię Gdańską, którą to PiS sprzedał w 2006 roku, przejmowanie przez państwo banków, przejęcie firm celem włączenia do PGZ.
      – to za komuny nie było niezależnego sądownictwa, prokuratury, zupełnie jak dziś, a niewygodne sprawy zamiatano pod dywan – tak jak dziś Igora Stachowiaka, gdzie winnych odsyła się na emeryturę lub awansuje.
      – to w PRLu szczuto na obcych zmuszając do wyjazdu ocalałych z holocaustu Żydów. Tak jak dziś szczuje się na obcych, kolorowych, obcojęzycznych, migrantów, uchodźców.
      PiS jako żywo przypomina komunę!!
      A na koniec polecam poczytać trochę o Wenezueli, kraju posiadającym NAJWIĘKSZE ZŁOŻA ROPY NAFTOWEJ na świecie! Kraju gdzie inflacja przekracza kilkadziesiąt tysięcy procent, kraju gdzie sklepy świecą pustkami (zupełnie jak w późnym PRLu). Wszystko dlatego, że znacjonalizowano prywatne przedsiębiorstwa i zaczęto rozdawać dobra za free.

Skomentuj