Rowerzysta z trzema promilami przewrócił się w trakcie jazdy. Zatrzymał go policjant na wolnym

6
Foto: archiwum

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 54-letni mieszkaniec gminy Bierawa wywrócił się na jezdnię. Miał w organizmie blisko 3 promile. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19.00. Policjant z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc drogą wojewódzką nr 425, zauważył przed Bierawą rowerzystę, który wywrócił się na jezdnię. W związku z zaistniałą sytuacją zatrzymał się, by udzielić mu pomocy.

Gdy funkcjonariusz do niego podszedł, wyczuł silną woń alkoholu. W związku z tym uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol drogówki. Rowerzysta został poddany badaniu na zawartość alkoholu.

Alkomat wykazał w organizmie 54-latka blisko 3 promile alkoholu. Teraz za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Bierawa będzie odpowiadał przed sądem. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

6 KOMENTARZE

Skomentuj