Rowerzysta wyjechał prosto przed maskę. Bardzo groźna sytuacja na skrzyżowaniu. WIDEO

21

Jeśli sygnalizator wyświetla zielone, można jechać w ciemno – wielu kierowców wychodzi z takiego założenia. Sytuacja, która spotkała naszego czytelnika, dowodzi jednak, że zasadę ograniczonego zaufania należy stosować zawsze.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na jednym z głównych skrzyżowań w Kędzierzynie-Koźlu. Pan Jarosław zatrzymał się przed sygnalizatorem na alei Lisa. Gdy pojawiło się zielone światło, wjechał na skrzyżowanie z aleją Jana Pawła II. Wtedy tuż przed maską jego samochodu jak gdyby nigdy nic przejechał rowerzysta. Tylko dzięki refleksowi kierowcy nie doszło do zderzenia, którego skutki z pewnością byłyby bardzo przykre dla rowerzysty. Wideo z rejestratora:

21 KOMENTARZE

 1. Pan Jarosław jak wynika z filmu ruszył gdy miał żółte a nie zielone. Rowerzysta mógł mieć żółte jak już wjechał na skrzyżowanie i prawidłowo zjeżdżał z niego. A pan Jarosław doniósł sam na siebie, Brawo panie Jarosławie, szacun za odwagę cywilną. Teraz niech pan jeszcze pojedzie i wypisze sobie mandat na komendzie na Wojska Polskiego. Wzorowy z pana obywatel!!!

  • Sokołów, dla tej części jezdni zielone światło świeci się najpierw dla skrętu w lewo, a na wprost 2-3 sekundy później. Czyli według ciebie gdyby pan Jarosław był na lewym pasie i skręcał w lewo w momencie zapalenia się zielonego światła to kto by dostał mandat, rowerzysta czy pan Jarosław?
   Idę o zakład, że przy tej prędkości rowerzysta wjechał już na zapalającym się czerwonym. A wiem stąd, bo w tygodniu wielokrotnie przejeżdżam przez to skrzyżowanie i widzę jak kierowcy pojazdów ignorują zmianę świateł. Wczoraj z obwodnicy w kierunku Blachowni samochód ciężarowy już skręcał na zapalającym /wczesne czerwone!/ się czerwonym. Biedak nie widział że na pasie na wprost stoi policyjny samochód. Szybko uruchomili koguta i pojechali za nim.

  • Sokołowie. Siedź dla własnego bezpieczeństwa w domu. Z Twojej wypowiedzi wynika że nie kapujesz ni w ząb o co w tych przepisach o ruchu drogowym chodzi. Kiedyś ktoś Cię rozjedzie.
   A i głosu też nie zabieraj w sprawach na których się nie znasz.

  • Kierowca ruszył prawidłowo, ruszył na na żółtym ale linię, przed którą miał stać, przekroczył jak już świeciło się zielone. Gdyby tak wszyscy kierowcy robili to przejazd przez skrzyżowania byłby sprawniejszy. Niestety większość wrzuca bieg dopiero jak zaświeci się zielone, następne jak pierwsze ruszy itd. i czwarte w kolejności auto rusz kiedy zielone już gaśnie… W tym przypadku to raczej rowerzysta nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem jak już świeciło się żółte. Nie jechał na tyle szybko żeby zapaliło się żółte kiedy już wjeżdżał na skrzyżowanie, a raczej wjechał na czerwonym. Tak więc to wina cyklisty albo światłą źle ustawione. Prz czym gdyby było to drugie to tego dnia byłoby już kilka wypadków.

 2. policjanci dostali od miasta kasę na dodatkowe patrole to niech się wezmą do roboty i nauczą rowerzystów, że ich też obowiązują przepisy. póki co to tylko wożą się samochodami.

  • @asdf – pomyśl zanim coś napiszesz, to co zrobił rowerzysta jest wykroczeniem, a z praktyki wiemy chyba wszyscy że również kierowcy nie są „lepsi” od niego, również naginają przepisy drogowe co nie raz prowadzi do ludzkich tragedii. Ludzka głupota nic więcej, i należy takich rowerzystów karać z pełną surowością, ale nie ma możliwości aby wszędzie był policjant, niestety, zwłaszcza jak jest ich tak mało.

   • @realista: owszem pomyślałem, nieraz rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieźką rowerową, i to prawie rozjeżdżając przechodnia. obok przejeżdża patrol, oczywiście w samochodzie, i nawet palcem nie pogrożą rowerzyście. bywa, że sam też tak jeżdżę. a w dodatku przecież strażnicy miejscy dostali rowery! sprzedali je, czy nie są w stanie na nich jeździć? – no teraz się ochłodziło, ale lato było długie.

 3. Norma, w Kędzierzynie rowerzyści od kiedy powstały ścieżki czy na się jak święte krowy. Przejście dla pieszych również uważają za ścieżkę rowerową, nie wspominając już o tym żeby popatrzeć czy coś nadjezdza. Raz na jakiś czas policja stosuje akcję uświadamiania kierowców mandatami, szkoda tylko że patrzą tylko i wyłącznie na samochody.

 4. Baaaaaardzo naciągana sytuacja. Żeby tylko przedstawić rowerzystów w złym świetle. Światła do jazdy na wprost są źle wyregulowane, ot co. Po co to bicie piany?

 5. Sam czasami jeżdże rowerem,, ale to co robią rowerzysci na drogach i ścieżkach w K-K to jakaś paranoja. ” To zadziwiające jak czesto rowerzyści mylą pierwszenstwo z nieśmiertelnością … : ))

 6. miał koleś szczęście że w lewo ktoś nie jechał bo widząc z daleka zielone , wcale nie musiał ruszać z jedynki ! fuksa miał rowerzysta i tyle !

Skomentuj