Rowerowe patrole straży miejskiej wyruszyły w miasto. Szybciej niż pieszo, sprawniej niż samochodem

7

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla można spotkać strażników miejskich na rowerach. To bardzo efektywna forma patrolowania – funkcjonariusze poruszają się szybo, a jednocześnie są w stanie dotrzeć niemal wszędzie.

Strażnicy na rowerach będą widoczni w parkach, w sąsiedztwie ogródków działkowych i na ścieżkach rowerowych.

Jednoślady do kędzierzyńsko-kozielskiej straży miejskiej trafiły już kilka lat temu. Każdy rower jest przystosowany do pracy w terenie. W zamontowanym bagażniku znajduje się sprzęt służbowy strażników oraz apteczka. Patrole na dwóch kółkach na ulicach Kędzierzyna-Koźla będą widoczne do końca sezonu letniego.

7 KOMENTARZE

 1. proponuję szybkie szkolenie dla Asów ze zdjęcia:

  art. 16 ust. 1 PoRD
  Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

  nie jeździ się po ścieżce obok siebie jak dwa barany na łące, zwłaszcza w parkach na zakręcie gdzie nie widać czy ktoś jedzie z naprzeciwka. Myślę, że że Panowie bez problemu ustalą swoją własną tożsamość i sobie nawzajem wypiszą mandaty. Z tego są dobrze przeszkoleni.

  • Ten pan z lewej, wyprzedzał tego z prawej i w tym momencie fotograf zrobił pstryk. Więc nie rajcuj się tak koźlaczku. wszystko w normie.
   Może, ewentualnie fotografa na przeszkolenie, kiedy ma pstrykać, a kiedy nie powinien.

   • ja wiem, że jak jeden pan wyprzedza drugiego pana przed zakrętem i jest pstryk to potem zazwyczaj wynik tego pstryknięcia przychodzi pocztą z blankietem do zapłaty, wtedy jest wszystko w normie

    poza tym jak się robi takie głupie artykuły ustawki i miasto się chwali że kupiło kilka rowerów to też trzeba takie coś też robić z głową, wakacje są, po parkach biegają małe dzieci, one nie mają obowiązku znać przepisów PoRD, Asy mają taki obowiązek, policja jak kupi kilka nowych radiowozów to nie jeździ po mieście pod prąd tyralierą po zakrętach żeby im zrobić ładne zdjęcie do gazety

    • No. Dobrze, Koźlaczku. A tak wogóle to o co Tobie chodzi. Czytając Ciebie, mam wrażenie, że masz pretensję również o to że wczoraj był wtorek, a Ty znów w totka nie wygrałeś. Bo gdybyś wygrał, to humor miałbyś lepszy i radośniejsze, bardziej różowe spojrzenie na świat który Cię otacza.

     Myślisz, że dla rowerzystów też powinni zamontować fotoradary przed zakrętem, co by jeden pan drugiego nie wyprzedzał, narażając się w ten sposób na otrzymanie blankietu do zapłaty?

     Jeśli chodzi o dzieci biegające po parku. Małe dzieci. To rzeczywiście one nie mają obowiązku znać. Ba. Nawet tego nie pojmą. Ale ich rodzice, czy opiekunowie, już tak. Prawda? Czy może należysz do tej wykrzywionej nacji która uważa, że ich bombelkom wszystko wolno i jeszcze pińseta się należy?

 2. Takigo patrola jeszcze żech nie widzioł, a na kole karuja moc wiela. Pewnikim luft z leńcucha im sie spuściuł i nimo im fto naplumpać i beztusz nie karujom.

Skomentuj