Rowerem miejskim na plażę w Dębowej? Decyzję podejmą radni z Reńskiej Wsi

0

Do planowanych 14 samoobsługowych wypożyczalni rowerów może dołączyć kolejna – tym razem poza miastem. Władze Kędzierzyna-Koźla zwróciły się do włodarzy gminy Reńska Wieś z zapytaniem o możliwość otwarcia stacji w Dębowej.

Urząd miasta wystosował do sąsiedniej gminy oficjalne pismo z zapytaniem o możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania. – W okresie wakacji wielu mieszkańców miasta wypoczywa na plażach w Dębowej. Chcielibyśmy, aby mogli oni w wygodny sposób dotrzeć nad jezioro – opowiada prezydent Sabina Nowosielska.

To nie pierwsze inwestycje poczynione przez samorząd w celu ułatwienia rowerzystom dojazdu do Dębowej. Przy wsparciu gminy Kędzierzyn-Koźle oraz starostwa powiatowego  powstał brakujący odcinek ścieżki rowerowej wokół akwenu. W 2017 roku urzad miasta dopłacił też Zarządowi Dróg Wojewódzkich do inwestycji przebudowy chodnika i utworzenia ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Głubczyckiej.

Decyzja w sprawie utworzenia stacji w Dębowej będzie należała do radnych z Reńskiej Wsi. Wójt gminy Marian Wojciechowski wskazuje, że samorząd jest otwarty na współpracę, ale stacja niekoniecznie musi powstać przy akwenie.

– Przepis mówi jednoznacznie, że to gmina miałaby utworzyć stację. Na początku czerwca temat zostanie przedyskutowany na posiedzeniu komisji gospodarczej. Wiem, że zdaniem części radnych stacja powinna stanąć w Reńskiej Wsi, co umożliwiłoby jej mieszkańcom dojazd do Koźla – opowiada Marian Wojciechowski.

O tym, czy i gdzie powstanie stacja, przekonamy się w ciągu najbliższego miesiąca. Szacunkowo jej utrzymanie kosztowałoby gminę Reńska Wieś około czterech tysięcy rocznie.

Skomentuj