Rowerem elektrycznym po Kędzierzynie-Koźlu? Zajrzyjcie do sklepu i serwisu rowerowego Zajdel

4

O rozszerzeniu oferty sklepu o nowy i coraz bardziej popularny także w naszym mieście sprzęt rowerowy o napędzie elektrycznym opowiada Krystian Zajdel, właściciel sklepu i wielokrotny zdobywca pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

– Na rynku obserwujemy bardzo duży boom rowerowy. Podobno znacznie wzrosło także zainteresowanie rowerami elektrycznymi?

– Rzeczywiście, ludzie bardziej dbają teraz o swoje zdrowie, chcą uprawiać sport i coraz częściej korzystają z rowerowej formy rekreacji. Zapotrzebowanie jest cały czas ogromne, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż nowego sprzętu, jak i o serwis. W tym roku pojawiło się duża liczba zapytań jak i już całkiem spora liczba zamówień jeśli chodzi o rowery elektryczne.

– Zdecydowaliśmy się je wprowadzić na stałe do naszej oferty, ponieważ chyba jest to mimo wszystko nowość i pewna luka rynkowa, którą warto wykorzystać. Z początku spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie głównie ze strony osób młodych, np. jeżdżących po górach, gdzie system wspomagania elektrycznego świetnie się sprawdza. Jak się okazało, grupa docelowa to także osoby w starszym wielu, które mogą praktycznie beż żadnego wysiłku mknąć przez miasto z prędkością 25km/h. Osoby dojeżdżające do pracy/szkoły, które lubią jeździć na rowerze i nie chcą stać w korkach, a które chcą przyjechać do miejsca bez mokrych i spoconych ubrań, na pewno będą coraz częściej korzystać z tego typu rozwiązań. Rowery o napędzie elektrycznym występują oczywiście w różnych wariantach. Są to zarówno rowery miejskie, górskie jak i trekkingowe i wszystkie oczywiście są dostępne w naszym sklepie.

– Pogoda dopisuje, sezon rowerowy jest w pełni, czy dużo osób przyjeżdża jeszcze na serwis?

– Nawet bardzo dużo. W pewnym momencie brakowało nam już mocy przerobowych i klienci musieli chwilę zaczekać w kolejce, aby przygotować swoje rowery do sezonu. Teraz jest trochę spokojniej, także jeśli ktoś jeszcze nie zdążył przygotować swoich dwóch kółek do jazdy, to zapraszamy serdecznie.

– Na co zwracacie Państwo uwagę podczas popularnych przeglądów?

– Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Dlatego zaczynamy zwykle od sprawdzenia i właściwej regulacji hamulców. To od nich zależy przecież nasze bezpieczeństwo na drodze. Konieczna jest okresowa wymiana klocków i odpowiednie ustawienie hamulców, tak aby były one jak najbardziej efektywne, a droga hamowania była jak najkrótsza. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zadbać o właściwą widoczność na drodze. Temu służy zadbanie o oświetlenie roweru czy też wyposażenie się w kamizelkę odblaskową, jeśli jeździmy drogami po zmroku. Staramy się podczas przeglądu sprawdzić wszystko, tak aby klienta nie spotkała na drodze żadna przykra niespodzianka i tak, żeby jazda na rowerze była jak największą przyjemnością.

– Od wielu lat prowadzi Pan razem z żoną salon rowerowy. Proszę opowiedzieć jaka jest wasza oferta?

– Profesjonalny serwis jest tym, czym naprawdę możemy się pochwalić. Możemy zapewnić gwarancję jakości dzięki wieloletniemu doświadczeniu i chyba głównie dzięki zamiłowaniu i pasji do rowerów. Druga część to sklep, w którym mamy chyba wszystko – bogata oferta rowerów różnych marek, rowerki dziecięce i młodzieżowe, akcesoria rowerowe, kaski, części zamienne, ogumienie.

– Czy są jakieś konkretne marki, które polecacie klientom?

– W ofercie mamy ich całkiem sporo. Nieustannie olbrzymim zainteresowaniem cieszą się rowery marki Kross. Bardzo dobrze sprzedają się tez rowery firmy Author, Eco Bike, czy trochę mniej znana firma Storm. Dostępne w sprzedaży są także specjalistyczne rowery Dartmoor dla osób bardziej wymagających, służące już do bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze. Nie sposób wymienić ich wszystkich, dlatego najlepiej zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się na miejscu z szeroką ofertą naszego sklepu.

– Sklepy prześcigają się w sprzedaży rowerów, a ceny są bardzo zróżnicowane. W marketach zaczynają się już nawet od kilkuset złotych. Jak wybrać dobry rower?

–  My akurat stawiamy głównie na jakość. Jako doświadczony kolarz zdaję sobie sprawę, że każdy klient, który decyduje się na zakup roweru, liczy, że będzie mógł go użytkować przez długi czas i dlatego też my wybieramy wyłącznie do sprzedaży tylko sprzęt najlepszych producentów. Oczywiście mamy rowery na każdą kieszeń, ale zawsze staramy się, aby polecać sprzęt naprawdę dobrej jakości. Co do wyboru roweru, zawsze zaczynamy od pytania, do czego ma rower służyć i jakie są oczekiwania klienta. Rower musi się podobać, ale przede wszystkim musi być funkcjonalny i dobrze dopasowany, jeśli chodzi o rozmiar. Mamy rowery górskie, miejskie, trekkingowe i cała nasza rola polega na tym, aby klient otrzymał taki produkt, którego potrzebuje i z którego będzie zadowolony przez długie lata.

Rowery Zajdel

  1. Matejki 12 B, Kędzierzyn-Koźle

Tel. 774834270

Facebook

Artykuł promocyjny

 

4 KOMENTARZE

  1. Śmigałem kiedyś elektrykiem, super, super sprawa, radość z jazdy niesamowita. Chciałbym kiedyś taki rower kupić.

Skomentuj