Rossmann wspiera Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” z Kędzierzyna-Koźla

0

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” z Kędzierzyna-Koźla otrzymało wsparcie wartości ponad 13 tys. zł od firmy Rossmann. Wszystko odbyło się w ramach ogólnopolskiej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie opolskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do ośmiu instytucji. Taki jest finał 3. edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają naszą akcję, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Co roku firma pomaga domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, stworzona została na początku roku lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione w drogeriach zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacja jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każda złotówka wydana w Rossmannie przybliżał do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad 1300 artykułów).

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie opolskim pomoc trafiła do dwóch stowarzyszeń wspierających osoby niepełnosprawne (ze Zdzieszowic i Głogówka), dwóch organizacji opiekujących się zwierzętami (m.in. Fundacji Fioletowy Pies z Opola), do Domu Dziecka w Otmuchowie i innych prężnie działających instytucji (np. „Mały Książę” z Kędzierzyna-Koźla). Efekt? Osiem organizacji z Opola i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę ponad 110 tysięcy złotych.

Finał akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. Z kolei klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów.

Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa opolskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Dom Dziecka, Otmuchów, Jasienica Górna 71                       17 237,76 zł
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Opole,
ul. Katedralna 6 lok. 4
                       16 696,81 zł
Fundacja Fioletowy Pies, Opole, ul. J. B. Rudego 21B/900                       15 129,61 zł
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych  Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, Kędzierzyn-Koźle,
ul. Łukasiewicza 9
                       14 292,11 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Za Głosem Serca”, Głogówek, ul. Batorego 2                       11 378,76 zł
Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Brzeg, ul. Poprzeczna 3c                       11 882,51 zł
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Zdzieszowice,
ul. Góry św. Anny 21A
                       11 233,41 zł
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę”, Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 19                       13 069,71 zł

 

Skomentuj