Rossmann przekaże ponad 82 tysiące kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem

1

W tym wyjątkowym czasie wszyscy łączą siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Często brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi.

Firma Rossmann zdecydowała przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Uznano, że priorytetem będzie wsparcie tych, którzy dbają o życie i zdrowie Polaków.

W tym celu zmodyfikowano zasady sztandarowej akcji charytatywnej Rossmanna -„Pomagamy jak umiemy”, przeznaczając część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce.

Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk, dostępnych w asortymencie firmy. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1000 kremów.

Nie zmienia to zasadniczej części „Pomagamy jak umiemy”: firma nadal zamierza przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce. Za to już teraz dodatkowa pomoc o wartości blisko miliona złotych trafi do polskich szpitali.

Chcemy nadal „Pomagać jak umiemy”!

1 KOMENTARZ

Skomentuj