Rosnący problem depresji u dzieci i młodzieży. Psycholog Katarzyna Bielańska gościem Studia KK24.pl

6

Kilkuletni chłopiec z depresją? Nastolatka zamknięta w sobie? Rodzice z bezradnością patrzący na swoje inaczej niż dotychczas zachowujące się dziecko? To wszystko dla jednych będzie abstrakcją, a dla innych trudną codziennością. Jednak każdy z nas powinien wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jak reagować, gdy nasze dziecko zmaga się z depresją, bo w skrajnych sytuacjach może nawet próbować targnąć się na swoje życie. W Studiu KK24.pl rozmawiamy z Katarzyną Bielańską, psychologiem, współzałożycielką pierwszej w naszym mieście Poradni Suicydologicznej.

Kontakt do poradni:

Al. Jana Pawła II 36 lok. 8
47-220 Kędzierzyn-Koźle
Tel. 606335147, 606 954 641

6 KOMENTARZE

  1. Tak wyglądaja dzieciaki bezstresowo wychowywane, które mają brak zajęć a dla świętego spokoju rodziców i nauczycieli wiecznie siedzą w telefonach, tabletach czy komputerach, ich mózgi są przesiąknięte a brak dopływu świeżego powietrza zabija szare komórki.

  2. A u dorosłych nie ma ? Codzienność życia ,chamskie społeczeństwo, stres, problemy np. w pracy do tego informacje miedialne często złe. Co dzieci tego nie widzą ? I może to oddziałowuje na nie.

  3. Psycholog gada, że depresja rośnie, strażak powie, że liczba pożarów coraz większa, policjant, że przestępczość rośnie, murasz, że mury rosną, dziennikarz, że oglądalność rośnie itp. itd….
    – Każdy chce być ważny i potrzebny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj