Rondo na największym skrzyżowaniu w Koźlu, parkingi na wyspie i ścieżki rowerowe. Omówiono koncepcje

9

Opracowane koncepcje przeanalizowano w najdrobniejszych szczegółach. Za nami spotkanie informacyjne z mieszkańcami dotyczące dużej inwestycji w centrum Koźla. W planach jest nie tylko rondo, ale również budowa parkingów na Wyspie oraz ciągu rowerowego od ścieżki na wale aż do Plant.

Na wszystkie pytania odpowiadał zastępca prezydenta Artur Maruszczak. W trakcie dyskusji omawiano również sugestie i uwagi uczestników dyskusji. Poruszano kwestie lokalizacji zatok autobusowych, przejść dla pieszych, liczby miejsc postojowych na Wyspie, a nawet rodzaju znaków drogowych. Wnioski trafiły do protokołu, który zostanie przekazany do projektantów. Niewykluczone, że dokumentacja techniczna będzie gotowa jeszcze w tym roku.

9 KOMENTARZE

 1. plany budowy ronda w tym miejscu były już kilkanaście lat temu, kiedy przenoszono starą stację CPN na dzisiejsze miejsce ORLENu. O ile pamiętam był to jeden z warunków wydania pozwolenia na przebudowę stacji benzynowej. I znów ktoś czegoś nie przypilnował… A co tam !

 2. Brawo!!!jak na inwestycje która na rok a przy wybraniu poprokow i na dłużej zamknie centrum Koźla to faktycznie zainteresowanie pracami jest poprostu ogromne .Czy ktoś z tych władz miasta pamięta jakie były problemu przy poprzedniej przebudowie z instalacjami które przebiegają tam pod ziemią?

 3. Koncepcja tego ronda to zapowiedz kolejnej inwestycyjnej porazki. Po co te prawoskrety w tym miejscu przy jednym pasie zjazdowym? Jadący prawoskretem będą musieli ustępować pojazdom zjeżdżającym z ronda. Wygląda na to, że Łukasiewicza też zostanie zwężona do jednego pasa na wlocie. Będą korki i nic więcej. Tu potrzebne jest dwupasmowe rondo turbinowe, o odpowiedniej średnicy dla autobusów, a nie klomby z kwiatkami pomiędzy pasami ruchu. Miejsca jest wystarczająco.

  • Te przebudowy to tylko wspomaganie firmy drogowo budowlanej(czy to ta sama która robi drogę obok Ogrodowej?:Jeden koleś w gumiakach i koparka czasem od roku) bo nie usprawniają ruchu a wręcz przeciwnie

 4. Ciąg dalszy komunikacyjnego paraliżu naszego miasta.Dlaczego nas tak gnębicie urzędnicy od planowania i przebudowy?Czerpiecie z tego jakąś sadystyczną satysfakcję?Kędzierzyn-Kożle od wielu lat jest nieprzejezdne i nieprzyjazne kierowcom samochodów.Ronda,obwodnice,wiadukty,ciągłe przebudowy a żeby przejechać z Sławięcic do Koźla to godzinę zajmuje,trzeba termos i kanapki wziąć na drogę.
  Czy wy jakieś korki widzieliście na skrzyżowaniu w Koźlu obok Policji????
  Po co ta przebudowa????

  • Hmmmmm 🙄 Jakby tu Ci odpowiedzieć @Leon z Kłodnicy.😕

   Czy urzędnicy miasteczka NIEmożliwości mają satysfakcję z gnębienia mieszkańców? 🥴
   Może to jest nawet bardzo słuszne pytanie.🤔 Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wszystkie DOTYCHCZASOWE dokonania ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 🥴

   Ale w takich sytuacjach bardzo pomocna jest zasada – jeszcze z czasów PRL-u. 🙄
   Czyli:
   ” Nie krytykuj, nie PO-dskakuj! Siedź na d..pie i przytakuj!”. 🧐

   Ale można też odwrotnie, traktować ukochaną WŁADZUNIĘ miasteczka NIEmożliwości😉
   Rożne są PO-dejścia do tego paketu tematów 😔

   • Jeszcze tylko dodam, że
    ta budowa – jest PO nic i nikomu niepotrzebna 🤭 Ale – kurna – jest KOLEJNY interes do zrobienia! 😆

    A to OD ZAWSZE jest KURDE najważniejsze !!!!!🤭🧐 – dla ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 😁
    Tylko to się liczy, dla krewnych i znajomych królika 😊

    Oczywiście dla dobra tubylczej ludzkości – PRAWDA 😎

 5. Zastępca prezydenta Artur Maruszczak widziałeś korek na skrzyżowaniu obok Policji?
  Kto ci płaci za destabilizację miasta? Firma która rozpieprzy pół Koźla?

 6. Brawo!!!na Gliwice zamknięta, w Zdzieszowicach i Sławięcicach też zamykają, będzie pięknie jak jeszcze zamkną Koźle i mamy zakorkowaną twierdzę.Nikt nie wjedzie i nie wyjedzie z tego grajdoła.Bedzie tylko brakowało poważnego wypadku na autostradzie między zjazdami Racibórz i Łany.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj