Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej wspólnym kandydatem opozycji do Senatu w naszym okręgu

31

Koalicja Obywatelska zrzeszająca Platformę Obywatelską i Nowoczesną w naszym okręgu wyborczym wystawiła wspólnego kandydata w wyborach do Senatu wraz Mniejszością Niemiecką. Został nim Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.

Wybory do Senatu odbywają się w okręgach jednomandatowych. Nasz obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki, głubczycki i oleski. To oznacza, że każdy z komitetów może zgłosić tylko jednego kandydata i tylko jeden zdobędzie mandat. Najpoważniejszym kandydatem Romana Kolka jest Bogdan Tomaszek z Prawa i Sprawiedliwości.

W tych wyborach chcemy połączyć nasze siły organizacyjne, osobowe i kadrowe, aby pracować na rzecz jednego kandydata. Tylko w taki sposób możemy odnieść zwycięstwo – mówił Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, ogłaszając start Romana Kolka.

– Ponieważ jestem lekarzem (…) dla mnie ludzkie sprawy są priorytetem we wszystkich działaniach, także mam nadzieję, że przez wyborców będę postrzegany jako osoba działająca dla dobra wspólnego – deklarował Roman Kolek.

Romana Kolka wsparła już Brygida Kolenda-Łabuś, sama typowana na kandydatkę w wyborach do Senatu, która jednak zrezygnowała ze startu.

31 KOMENTARZE

  • Jaki tam z niego Niemiec !!! Wyluzuj. Osób z Polski było kilku w Bundestagu, czy Bundesracie.
   Na ten przykład Paweł Ziemiak to niby kto, urodził się w Szczecinie.

   idź paść kozy, tam twój parlament

  • „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
   Ni dzieci nam germanił,
   Orężny wstanie hufiec nasz,
   Duch będzie nam hetmanił.”

   I co z tego zostało? Teraz do sejmu, senatu pchają się ludzie, których wizytówką jest niemieckość!

 1. Ani Rusek, ani Niemiec nie będą dobrze życzyć Polakom, ani dbać o ich interesy. Nigdy! I jeszcze te ich niemieckie nazwy polskich miejscowości… Szlag człowieka trafia, że musi na to patrzeć.

 2. Z tego słyną Niemcy! Co innego uzgodnić, a co innego robić.
  „Miał być wspólny front przeciwko PiS, ale Mniejszość Niemiecka będzie rywalizować w Opolu z Koalicją Obywatelską o miejsce w Senacie. – Jesteśmy zszokowani, nie zostawimy tego bez konsekwencji – mówią politycy PO.”

 3. NTO podaje, że Kolka KO właśnie wywaliła, wystawia jakiegoś Benjamina, jaja z wyborców robicie Państwo politycy, ciekawe jak Buła to wytłumaczy, najlepszy był Kolek, teraz Godula, to co jest ważniejsze, jakieś wartości wyższe czy pragmatyka partyjna ? Panowie politycy się nie dogadali to wyborca ma za nimi iść, dupa, glosuję na Tomaszka !

Skomentuj