Rodziny z naszego powiatu złożyły wnioski o nowe świadczenie. Można otrzymać 12 tysięcy złotych

13

682 rodzin z naszego powiatu złożyło wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy.  To nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia i przysługuje w wysokości maksymalnie 12 tysięcy złotych, niezależnie od dochodów w gospodarstwie domowym.

Od początku roku do ZUS wpłynęło już 350 tysięcy wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy. Zdecydowana większość rodziców i opiekunów zaznaczyła we wniosku opcję 1000 złotych do wypłaty miesięcznie na dziecko. Zrobiło tak niemal 87 procent osób wysyłających wniosek o świadczenie. Tylko w 46 tysięcy wniosków rodzice zaznaczyli, że chcą pobierać RKO w wysokości 500 złotych miesięcznie.

Świadczenie wypłacane będzie w kwocie 500 zł miesięcznie przez dwa lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wybór należy do rodziców.

Do końca minionego weekendu w województwie opolskim odnotowaliśmy 7630 wniosków o RKO, które dotyczyły 7809 dzieci. Rodzice i opiekunowie ze stolicy Opolszczyzny wnioskowali już 1045 razy, z powiatu opolskiego 961. Najrzadziej o kapitał opiekuńczy sięgali rodzice w gminie Zębowice – 24, Świerczów – 27, Domaszowice – 31 oraz w gminie Pakosławice skąd wpłynęło 31 wniosków – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy można składać wyłącznie online – za pośrednictwem portalu Empatia, PUE ZUS lub bankowości elektronicznej. Przyznaniem i wypłatą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

13 KOMENTARZE

 1. To co robi PIS pod względem rozdawnictwa nie swoich pieniędzy dla tzw. rodziny (500 plus i teraz 12 tys.) jest podłe. Przede wszystkim jest to swoisty podział tym damy tym nie… (czyli damy rodziną przede wszystkim wielodzietnym np. cyganom a osoby potrzebujące samotne niech zd**ją.) Więc gdzie tu prawa i gdzie sprawiedliwość ? Do tego komuś trzeba zabrać by tym dać.

 2. Poczekaj za chwilę większość zdechnie z głodu i komornicy się oblowią jak wprowadza kontrolę i weryfikację, segregację faszystowsko-sanitarną w zakładach pracy. Albo łykasz 3 dawki albo wypad z roboty.

 3. Kto za to zapłaci?, najgorzej jak zwykle mają tacy jak ja, bezdzietni przed 40, dobrze zarabiający. Chyba czas pomyśleć o emigracji bo to bańka w końcu pęknie, a komornicy będą mieć raj. Zadłużajcie się dalej.

 4. Zgadzam się że rozdawnictwo osiągnęło monstrualne rozmiary.
  Trzeba robiś dzieci,teraz spokojnie można żyć z pieniędzy które im przysługują.

 5. Wiem jedno, że gdyby panował ( nie rządził ) król Europy Wina Tuska to Polacy nic by nie mieli, tylko kasta opływała by w bogactwo. To dzięki poświęceniu dla narodu naszego Ukochanego Samotnika żyje się lepiej rodzinom – oczku w głowie. Rodzina ma trwać, Ziobro utrudni rozwody, ma rodzić potomków więc koniec z tabletkami dzień po i jakimiś tam aborcjami dla bezmózgich dzieci. Ku chwale ojczyzny następnie wpadają dzieciaki w maszynkę Czarnka, gdzie na wf będą się uczyć wartości patriotycznych i partio-tycznych, więcej religii na języku polskim. Mniej fizyki bo jak tu wytłumaczyć Wielki Wybuch, mniej biologii bo dzieci znajduje się w kapuście, geografia nie z globusem a z płaską Ziemią.

  A tak wykształcone społeczeństwo potraktuje się wiadomościami i paskami, poda się właściwe treści, czerpiąc metody wprost z kronik III Rzeszy, można zrobić koncert w Adwencie dla strażników, czy zabawić Zenkiem w zasyfiałym Zakopanem. Społeczeństwo tego chce, jest im dobrze, co ma ten przegniły zachód do zaoferowania, echh przecież Baćka to taki ciepły człowiek. Już nawet ciepła woda z kranu, która tak nie podobała się Polakom jest w cenie złota.

  Emeryci mają się świetnie, nigdy nie mieli tak dobrze jak za PiS, darmowe leki, nie płacą podatków, dostają 14 emerytur w roku, podobnie jak górnicy.

  Moja rada dla samotnych, którzy płacą podatki i nic nie dostają w zamian, patrz na Prezesa, żyj jak On. Miej limuzynę z kierowcą i poruszaj się na zakazie jazdy, mieszkaj w domu po rodzicach, czytaj książki o kotach, ciesz się życiem, oddychaj wolnością. Samotni ludzie to elita narodu, płacą, płaczą i nic za to nie mają, to się nazywa poświęcenie. Wszyscy beneficjenci są wdzięczni Prezesowi NBP, który drukuje bogactwo dla Polaków. Żyjemy w najlepszym czasie w tysiącletniej historii, nikt przed nami nie miał tak dobrze, zapamiętaj dzięki komu tak masz

  • No Rychu poziomem rozumowania to nic a nic nie odbiegasz od swoich idoli. Januszek ten od Kowalskich to u Ciebie brał korepetycje czy ty od niego .

 6. Cholera,coś tu się rozlało.Ale dużo tego,fuj,lepkie i śmierdzi.Trzeba z powrotem wlać,może mieszając z rozbitą szklanką?
  A jakby w ogóle oddzielić źle działający organ? Hi hi.Jeszcze trochę.

Skomentuj