Rodzina próbowała kryć mężczyznę, który wyszedł z domu na kwarantannie. Teraz ma problemy

26
Ilustracja.

W związku z epidemią koronawirusa policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ten obowiązek. Niestety, liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu z dnia na dzień rośnie. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie osoby objęte kwarantanną, nie rozumieją powagi sytuacji i swoich obowiązków. Takim zachowaniem przede wszystkim narażają na ryzyko inne osoby.

Kontrole osób objętych kwarantanną są wykonywane wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego, a także pytają czy nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko.

Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. W środę policjanci z Kędzierzyna-Koźla kontrolowali jednego z mężczyzn, który w związku z kwarantanną powinien przebywać w domu. Osoba z rodziny kontrolowanego, zapewniała funkcjonariuszy, że mężczyzna zgodnie z zaleceniami sanepidu przebywa w domu. Nie było to jednak prawdą. Okazało się, że był w tym czasie na pobliskiej posesji. W chwili, gdy mężczyzna zobaczył radiowóz, wrócił do domu. Nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom dlaczego nie stosuje się do kwarantanny. Nie widział w swoim zachowaniu niczego niewłaściwego.

Policjanci w rozmowie z mężczyzną uświadomili mu, że swoim zachowaniem łamie prawo. Polecili mu natychmiastowy powrót do domu. O całej sytuacji poinformowali inspektorat sanitarny. Dodatkowo, w tej sprawie są prowadzone czynności wyjaśniające dotyczące niedostosowania się do obowiązujących nakazów związanych z kwarantanną.

26 KOMENTARZE

 1. Powinno się ich lać bambusem po pupie… jak w Indiach…. tylko takie metody wychowawcze działają… pałowanie to jest to.

 2. No może nie 30k, ale za to, że jak twierdzi autor artykułu, ten pan „Nie widział w swoim zachowaniu niczego niewłaściwego.”, powinien zostać uświadomiony, że stworzył zagrożenie życia dla każdego z kim miał kontakt.. I tak na przykład 10tys. jak bedzie musiał zapłacić, to i tak odbije się to na kieszeni… Tu też nie chodzi o to, żeby kogoś karać nie wiadomo jakimi kwotami…

 3. A może kraty założyć najlepiej? Na drzwi osoby która ma odbyć kwarantanne 😂. Ludzie ale panike z tego robicie. Tragedia. Mieszkam w Wawie i tu jest dokładnie to samo.

 4. Jest ustalona kara? Jest. To stosować ją, jak inaczej niektórzy nie są w stanie być odpowiedzialni. Może odpowiedzialność finansowa do takich przemówi.

 5. Skoro wszyscy ponosimy konsekwencje wprowadzenia stanu epidemii to tym bardziej powinni go przestrzegać ludzie zobowiązani do kwarantanny-pamiętajmy nie są tam kierowani z powodu możliwości wystąpienia świnki czy lumbago. Kara finansowa to jedno,drugie powinno to być zgłaszane jako działanie,które może przynieść zagrożenie utraty czyjegoś zdrowia a przy tym cholerstwie to i życia.

 6. Takich jak ten gość jest niestety wielu i policja nie kontroluje ich zachowania przez cały czas ,a ludzie niby istoty rozumne nie zdają sobie sprawy z tego że przez ich głupotę mogą umierać ludzie -czyjeś rodziny ! Tylko że to pilnowanie tez różowo nie wygląda ,bo u nas było dwa razy zgłaszane że sąsiad na kwarantannie chodzi po korytarzu ,dotyka skrzynki i odpiera na dole w klatce zakupy ,a osoba przynosząca powinna podać mu przez drzwi w mieszkaniu .Policja niby dała reprymendę ,ale do zgłaszającej powiedział -czy ja wiem czy to takie niebezpieczne że on tylko na korytarz wyjdzie ….no super podejście jak na kogoś ko ma pilnować przestrzegania prawa -dlatego nie wierzę że cokolwiek się zmieni na lepsze w najbliższych miesiącach ,a może i latach …

 7. Ludzie otrząśnięcie się w końcu, jaka kwarantanna jaki dozór ? Mydlenie oczu zjadaczom chleba. Popytajcie znajomych rozgladnijcie się wokół ,osoba na kwarantannie po przyjeździe zza granicy mieszka z rodziną, która czynnie uczestniczy w życiu zawodowym. Kontrol jaką kontrol zadzwonią i każą podejść do okna. Koniec kontroli, a po chwili członkowie mieszkania do roboty, no cóż ktoś musi robić żeby siedzieć mógł ktoś.

 8. O ile w domkach jednorodzinnych zachowanie kwarantanny jest możliwe do zrobienia to w blokach sama idea to czysta kpina najpierw rodzina później blok i całe osiedla będą padać jak we Włoszech czy Hiszpanii,najlepszym przykładem mecz ligi mistrzów po którym zaczął się armageddon.

 9. Macie efekt kwarantanny domowej: W Strzelcach Op. zarażone rodzeństwo nastolatków od ojca.
  Po jaki uhj oni są razem na tej kwarantannie. Przecież każdy, kto miał styczność może zachorować, więc takich powinno się izolować i natychmiast robić test. Czubaku rozumiesz czy nie?

Skomentuj