Rodzicie walczą o zdrowie córeczki. Proszą o oddanie krwi i rejestrację w bazie dawców szpiku

0

Nic nie wskazywało, że z 6-letnią Madzią Koszelą dzieje się coś złego. Dziewczynka zawsze była radosna i pełna energii. Profilaktyczne badanie krwi zaalarmowało lekarzy – diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Madzia od kilku tygodni dzielnie walczy o zdrowie. To właśnie z myślą o 6-latce Urząd Gminy Reńska Wieś z Zarządem Gminy OSP zorganizował wyjątkową akcję.

Rodzicie Magdaleny Koszeli nie spodziewali się, że ich ukochana córeczka nagle będzie musiała zostawić zajęcia taneczne, przedszkole i swoje plany. Zamienić to na salę szpitalną i codzienną żmudną walkę o powrót do zdrowia. Dla małego dziecka to trudne wyzwanie, jednak Madzia okazała się bardzo dzielną i dojrzałą dziewczynką.

– Moje dziecko tak szybko dojrzało. Nie sądziłam, że może to się stać w zaledwie kilka tygodni. Pewnego dnia narysowała całą naszą rodzinę, mnie, tatę i brata. Wszyscy mieli rączki podniesione do góry. Zapytałam dlaczego to narysowała i co  przedstawiają te podniesione rączki do góry. Ona odparła: mamo, oni się cieszą, cieszą, bo są zdrowi. Wzruszyłam się, ona tak bardzo pragnie zdrowia i jedyny prezent, jaki sobie wymarzyła, to powrót do domku – mówi Karina Koszela, mama Madzi.

Z myślą o dzielnej Magdalenie Koszeli z Większyc Urząd Gminy w Reńskiej Wsi we współpracy z Zarządem Gminnym OSP organizuje akcję ,,Podziel się życiem”. W piątek 23 listopada przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Reńskiej Wsi zaparkuje autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. W godzinach od 8.00 do 13.00 będzie można oddać tam swoją krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie Ośrodka Dawców Szpiku Fundacji DKMS.

– Nie myślimy o wielu strasznych rzeczach, jeśli sami ich nie doświadczymy. Jestem z Madzią w szpitalu, widzę, ile dzieci ciężko choruje, są takie maleńkie, niektóre mają niespełna rok… Trudno się z tego otrząsnąć. Jednak teraz mam świadomość, jak wiele dzieci cierpi i jak wiele dzieci leczonych hematologicznie potrzebuje krwi, a czasem szpiku. To jest dla nich szansa na życie, które przecież dopiero jest przed nimi. To właśnie my możemy dać im szansę na to życie, dlatego tak bardzo ważne jest, aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku i oddać niezwykle cenną dla chorych krew – apeluje mama Magdaleny.

Rodzicie dziewczynki za pośrednictwem Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zbierają pieniądze na kosztowne leczenie Madzi.

Wpłat można dokonywać na jej imienne konto: Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty: Magdalena Koszela.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj