Rodzice z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego pobrali już ponad 1,5 mln zł na wyprawkę szkolną

2

Zbliża się rok szkolny. Rodzice z Opolszczyzny mogą już kupować artykuły i akcesoria szkolne dla swoich pociech. Do rodziców i opiekunów w regionie trafiło już 16,4 milionów złotych z programu Dobry Start. W niecały miesiąc opolski ZUS wypłacił niemal 54,5 tys. świadczeń.

Do połowy sierpnia w całym kraju na konta osób, które złożyły wniosek o świadczenie 300 plus trafiło już 725 mln zł, a liczba wypłaconych świadczeń przekroczyła 2,4 mln. Od 22 lipca świadczenia wypłaca też oddział ZUS w Opolu. Do tej pory rachunki bankowe opolskich beneficjentów programu Dobry Start zostały zasilone kwotą 16,4 mln zł. Najwięcej z tej puli – ponad 4 mln 156 tys. – otrzymali rodzice i opiekunowie z Opola i powiatu opolskiego. Tutaj liczba przyznanych świadczeń w ramach Dobrego Startu przekroczyła 13,8 tys.

– Wniosek o świadczenie na wyprawkę szkolną można składać do końca listopada. Im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej ZUS rozpatrzy sprawę i przeleje pieniądze na wskazany rachunek bankowy. Warto rzetelnie wypełnić wniosek, w tym podać prawidłowy numer konta bankowego. Niestety to jeden z najczęstszych błędów, który uniemożliwia nam przekazanie pieniędzy na wyprawkę szkolną – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

ZUS przypomina, że w tym roku szkolnym wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną czyli przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portalu [email protected].

Ta zasada obowiązuje bez względu na to czy o wypłatę świadczenia wnosi rodzic, opiekun prawny, faktyczny czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wypłata pieniędzy na wyprawkę szkolną przez oddział ZUS w Opolu w pozostałych powiatach województwa opolskiego:

Powiat brzeski – 5377 wypłaconych świadczeń na kwotę 1 613 100 zł
Powiat głubczycki – 2409 wypłaconych świadczeń na kwotę 722 700 zł
Powiat kędzierzyńsko-kozielski – 5185 wypłaconych świadczeń na kwotę 1 555 500 zł
Powiat kluczborski – 3525 wypłaconych świadczeń na kwotę 1 057 500 zł
Powiat krapkowicki – 3360 wypłaconych świadczeń na kwotę 1 008 000 zł
Powiat namysłowski – 2666 wypłaconych świadczeń na kwotę 799 800 zł
Powiat nyski – 7521 wypłaconych świadczeń na kwotę 2 256 300 zł
Powiat oleski – 3278 wypłaconych świadczeń na kwotę 983 400 zł
Powiat prudnicki – 3129 wypłaconych świadczeń na kwotę 938 700 zł
Powiat strzelecki – 4159 wypłaconych świadczeń na kwotę 1 247 700 zł

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Świadczenie jest przyznawane i wypłacane bez względu na osiągany w rodzinie dochód.

Pieniądze z programu Dobry Start, które wpływają na rachunki bankowe wnioskodawców nie są opodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej.

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego z pieniędzy społecznych ZUS wypłaca się fanaberie PIS-u ? Skoro potrafią dać Rydzykowi miliony to niech dadzą na swoje wymysły. Któregoś dnia ZUS odpowie obywatelowi że nie możemy wypłacić pańskich pieniędzy na emeryturę chociaż płacił pan /pani składki. I proszę mieć pretensje do PIS bo wasze pieniądze kazano wypłacać beneficjentom 500 plus i 300 plus i inne…. To wasza solidarna Polska.

  2. To nie solidarna Polska to ruski ład ma zasadzie zdewastować przedsiębiorczych i wychodować masy nierobów uzależnionych od wsparcia państwa. Barany nie rozumieją za rząd nie ma pieniędzy żadnych, pieniądze to zarabiają pracujący płacący podatki w zamian od tej przeklętej zmiany dojnej zmiany dostaną podwyżkę podatku 9% żeby było na kiełbasę wyborcza od Pinokia i konusa z Żoliborza co w życiu niczego nie osiągnął poza skłóceniem Polaków.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj