Rodzice odetchnęli z ulgą. Udało się uratować kuchnię w przedszkolu nr 17

5
Podczas dzisiejszego spotkania w przedszkolu nr 17 prezydent Sabina Nowosielska poinformowała rodziców i pracowników przedszkola o rezygnacji z planów zlikwidowania kuchni.

Pomyślne wieści dla rodziców dzieci uczęszczających do publicznego przedszkola nr 17. Władze miasta wycofały się z pomysłu likwidacji kuchni w placówce.

Magistrat w tym roku rozpocznie kompleksową przebudowę przedszkola. Zgodnie z planami władz miasta po remoncie kuchnia przedszkolna miała zostać przeniesiona do pobliskiego zespołu szkół, skąd przywożone byłyby posiłki dla dzieci. Takie rozwiązanie spotkało się z ogromnym sprzeciwem ze strony rodziców przedszkolaków oraz pracowników placówki.

Podczas ubiegłotygodniowego spotkania z prezydent Sabiną Nowosielską rodzice apelowali o zmianę decyzji i pozostawienie kuchni, która jest dumą przedszkola. W efekcie zorganizowano spotkanie z wiceprezydentami Wojciechem Jagiełło i Arturem Maruszczakiem.

Dziś w przedszkolu zagościła prezydent Kędzierzyna-Koźla, która przekazała rodzicom dobre wieści. – Przyjęliśmy państwa argumenty i zdecydowaliśmy, że planowany remont obejmie również kuchnię – powiedziała Sabina Nowosielska, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem rodziców i pracowników przedszkola.

Inwestycja ma zostać zrealizowana jesienią. Na czas prac dzieci będą uczęszczać do innych placówek na terenie miasta. Otwartą kwestią jest sam kształt remontu. Władze miasta jeszcze w tym miesiącu zadecydują, czy wyremontowany zostanie obecny gmach przedszkola, czy też budynek zostanie wyburzony i postawiony od podstaw.

 

5 KOMENTARZE

  1. Pewnie taniej będzie wyburzyć i postawić na nowo, tym bardziej, że w 1997 był solidnie zalany. Ale co na to konserwator zabytków?

  2. Kilka lat temu taka sama sytuacja była z Przedszkolem nr 26. Tam również kwoty które miały być przeznaczone na remont kuchni były absurdalnie wysokie. Tyle, że tam dyrektorka chodziła na smyczy prezydenta i jego zastępcy. Kuchnię szlag trafił, a dzieciaki mają catering.

  3. Dzieciakom życzę smacznego a rodzicom spokoju. Jak dobrze , że nasza pani prezydent ma „miękkie serce”. Widać , że marketing wyborczy ” sztab pani Sabiny ” ma opanowany do perfekcji. Tylko żeby starczyło czasu do końca wakacji. Przedszkolakom w Dniu Dziecka życzę wszystkiego najlepszego. Aby wasze buzie zawsze były uśmiechnięte. Sprawdzimy we wrześniu jak tam ze stalówką. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego .

Skomentuj