W sobotę o godz. 17 miasto włączy syreny alarmowe. Tak uczci pamięć powstańców warszawskich

13

1 sierpnia o godzinie 17:00 zawyją syreny. Kędzierzyn-Koźle, jak wiele polskich miast, w ten symboliczny sposób upamiętni 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Gdy tylko wybije godzina „W” nadany zostanie minutowy ciągły sygnał dźwiękowy. Poświęćmy wtedy mieszkańcom niezłomnego miasta chwilę zadumy.

Uruchomienie syren pozwoli również na przetestowanie sprawności systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

13 KOMENTARZE

 1. Szkoda życia tych szeregowych powstańców. Dali się omamić mrzonkami ludzi nieodpowiedzialnych, a nawet głupich przywódców, dla których życie walczących, niejednokrotnie dzieci, nic nie znaczyło.
  Sądzę że tzw. przywódcy powstania, byli po prostu głupi. Znając zapędy i zamiary komunistów, a zwłaszcza stalina, ich chęć do panowania nad światem, sądzili że na powstaniu ugrają swoje opcje polityczne.

  • nie piszcie głupot „observer” i „jaka szkoda”
   Wielu mieszkańców naszego miasta pojedzie do Warszawy aby tam oddać CZEŚĆ BOHATEROM POWSTRANIA WARSZAWSKIEGO. Co ci się „jaka szkoda” nie podoba w zapalonych racach na Rondzie w godzinie „W” czyli 17:00? Czy „zawycie” wszystkich syren też ci będzie przeszkadzać?
   KIM, ty jesteś i dokąd zmierzasz czeławieku- Polakom race i syreny nie przeszkadzają, szczególnie Tym, którzy w czasie Powstania Warszawskiego stracili członków swojej rodziny?

   • Szanowny Gościu, czy palenie rac uważasz za głupotę, bo ją sugerujesz?
    Czy w moim komentarzu napisałem, że nie podobają mi się race na Rondzie?
    Wręcz przeciwnie, jestem za paleniem rac, wyciem syren, etc. kiedy i gdzie się komu podoba. Polska powinna się modlić, „racować”, wyć. Im więcej wycia i palenia rac, tym naród szczęśliwszy i (po zdrowaśkach) bogobojny, że hej.
    Teraz jesteś zadowolony czeławieku?

    • Dodam jeszcze, że zawsze w pierwszy piątek miesiąca między godz. 14 a 15 zbieramy się z kumplami z sali i pierdzimy na melodię „Marsylianki”. A jak nie mamy akurat założonych takich naszych kubraczków z bardzo długimi rękawami, to zbieramy grzyby ze ściany – ale to już inna historia.

 2. Polacy i ich mania wspominania porażek, ich czczenie, martyrologia, umartwianie, szablą na czołg, scyzorykiem na MG42, zdobyczna Pantera pokona cały Wehrmacht, dzieci na barykady.
  Kiedy to się skończy… Stalin powstańców wyśmiał a Kaczyński ich … sami wiecie.

  Co tydzień wycie syren, gdzie można pobrać korki do uszu, jak wytłumaczyć bombelkom, dawcom 500+ o co chodzi? Włączyć TVP ?

 3. Na forum widać, że PO-tomkom BOLSZEWII bardzo przeszkadzają wszelkie polskie święta. 😠 Tęsknią za Różą Luksemburg i jej życiowym mottem, że „Polska MUSI BYĆ 17 republiką sowiecką”?

Skomentuj