Roboty na DK 45 wznowione. Kiedy otwarcie odcinka z Poborszowa do Większyc?

4

Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych udało się wznowić prace na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 45. Drogowcy deklarują, że jeśli wiosenna aura będzie utrzymywała się w kolejnych dniach, to trasa z Poborszowa do Większyc może zostać oddana do użytku w pierwszej połowie marca.

Planowo konsorcjum firm realizujących inwestycję miało czas na wykonywanie prac aż do listopada 2019. Rozpoczęte wiosną ubiegłego roboty przebiegały jednak na tyle sprawnie, że w listopadzie udało się częściowo otworzyć rondo w Reńskiej Wsi, a kilka tygodni później przyszedł czas na odcinek od nowego ronda do Większyc.

Ostatnim zamkniętym fragmentem drogi jest odcinek z Poborszowa do Większyc. Już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawili się na nim pracownicy, którzy finalizują roboty.

– Wykonawca wznowił prace na DK45, aktualnie wykonywane jest oznakowanie poziome oraz trwają prace brukarskie, bitumiczne (zjazdy) i wykończeniowe. Na przyszły tydzień planowane jest wykonanie dodatkowych zjazdów w Komornie. Jeżeli sprzyjające warunki atmosferyczne będą się utrzymywały, to odcinek Większyce (rondo) – Poborszów planujemy oddać do ruchu do połowy marca br. a w najgorszym przypadku do końca marca br. – informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa całego odcinka drogi krajowej nr 45 zakończy się kilka miesięcy przez planowanym terminem, który był wyznaczony na listopad. Wyremontowany odcinek drogi ma jezdnię o szerokości 7 metrów z poboczami o szerokości 50 cm z każdej strony. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowany zostanie przejazd kolejowy przy wjeździe do Większyc, a także zatoczki autobusowe. Inwestycję wartą blisko 35 milionów złotych realizuje konsorcjum: Adac-Lewar Sp. z o.o. z Przystajni, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc.

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie i piękne, ale gdzie są drzewa i krzewy które zostały wycięte. Teraz zostanie pustkowie i palnik w środku lata???
    Mam nadzieję że planuje się nasadzenia w miejsce pustych poboczy.

  2. ? ? ? Palnik to ty masz chyba zamiast mózgu.. Od dawna odchodzi się od sadzenia drzew wzdłuż drogi.. Żeby później taki jak ty wyleciał z niej i się nie zabił na drzewie.. A krzewy to sobie w ogródku możesz posadzić.. Tulipany, róże, hortensje, jagody, co chcesz..

  3. Pytanie – ktoś w ogóle koordynował zamknięcie DK40 i DK45? Jeszcze chwila i DW423 oraz DW408 (łącznie z przejazdem z Kotlarni do Sławięcic via Stara Kuźnia) będą w takim stanie, że jedynie transport powietrzny będzie mógł zapewnić dojazd do Kędzierzyna.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj