Robert Węgrzyn na konferencję przyjechał… rowerem. Mówił o emerytach i strefach ekonomicznych

23

Ubiegający się o mandat posła Robert Węgrzyn przedstawił kolejne punkty swojego programu wyborczego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej postuluje m.in. ustawowe zwolnienie emerytów z podatku dochodowego oraz utworzenie opolskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Na konferencję Robert Węgrzyn przyjechał rowerem, zapowiadając, że w końcowej fazie kampanii wyborczej będzie chciał odwiedzić na dwóch kółkach inne miasta powiatowe w naszym regionie: – Inni jeżdżą samochodami, zużywając paliwo i trując tym samym nasze powietrze. Ja stawiam na mięśnie swoich nóg, przyda mi się to również ze względów osobistych – założyłem sobie, że zrzucę parę kilogramów. Ale mówiąc zupełnie poważnie zdecydowanie już czas, aby przesiąść się na rowery -przekonywał.

Węgrzyn odniósł się do wczorajszej konferencji liderów Koalicji Obywatelskiej, która poświęcona była polityce senioralnej i emerytom. Wśród obietnic składanych przez przedstawicieli KO znalazło się m.in. wprowadzenie do budżetu na stałe 13. emerytury, czek opiekuńczy, zapewnienie asystenta osobom niesamodzielnym, program badań profilaktycznych, rozwój geriatrii i wzrost znaczenia rad seniorów.

– Będę namawiał władze Platformy Obywatelskiej, aby nie licytować się z Prawem i Sprawiedliwością na 13. i 14. emeryturę. To są świadczenia uznaniowe, o których politycy decydują pod koniec roku, bądź tak jak teraz przed wyborami i mają charakter incydentalny. Proponujemy wpisać 13. emeryturę do budżetu – mówił kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej.

Robert Węgrzyn przekonywał, że o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż 13. emerytura byłoby ustawowe zwolnienie emerytur z podatku dochodowego i takie rozwiązanie będzie po wyborach sugerował swoim kolego z partii.

– To będzie dla seniorów realne wsparcie i realna pomoc. Emeryt taki podatek już raz w swoim życiu zapłacił, w trakcie kariery zawodowej, płacąc zarówno podatek dochodowy, jak i wszelkie daniny związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – przekonywał Węgrzyn.

Były poseł, a obecnie radny sejmiku wojewódzkiego, pochylił się też nad tematem terenów inwestycyjnych w naszym regionie. Obecnie część stref ekonomicznych na terenie województwa opolskiego należy do wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej, a druga część do jej katowickiego odpowiednika. Zdaniem kandydata na posła utworzenie opolskiej strefy ekonomicznej byłoby impulsem rozwojowym dla regionu.

– Dziś kluczem jest pozyskiwanie inwestorów, a nasze województwo jest rozdarte między dwie strefy. W naszym interesie i przyszłych inwestycji jest to, aby powołać do życia opolską strefę ekonomiczną. Rozmawiałem na ten temat z szefem Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, który jest absolutnym zwolennikiem takiego rozwiązania. Na najbliższej sesji sejmiku województwa opolskiego złożę wniosek o rozpoczęcie dyskusji na ten temat – zapowiedział Węgrzyn.

23 KOMENTARZE

 1. I to jego hasło „teraz chodzi o wszystko”. Jedno z najgłupszych jakie słyszałem, ale wysokiego poziomu intelektualnego nigdy nie prezentował…

 2. Brawa dla Roberta za promowanie roweru! Dobry pomysł. Lepszy niż spaliny produkowane tylko po to by sobie pojeździła przyczepa z wielkim bilbordem.

 3. Z tego co pamietam to na ostaniej konwencji w Opolu PIS a dokladnie Prezes mówił wyraznie, ze 13 i 14 pensja bedzie wpisana w budżet, każdy wie kto jest prekursorem tych pomyslow. „KO” , Panie Wegrzyn, dajcie sobie, juz spokoj i tak te wybory przegracie po co sie męczyć. Gdzie byliscie przez ostanie lata?

  • Tak jak powiedziales. Prezes mowil. Ale glupiemu pisowskiemu wyborcy wystarczy ze prezes powie i wyborca wierzy. W przyszlorocznym budzecie nie zapisalu 13 emerytury. A ty juz o 14 slyszales. Prezes tez mowil ze bedzie lepiej w sluzbie zdrowia. A jest zapasc. W szkolnictwie mialo byc lepiej, a jest syf. Czy prezes cos jeszcze mowil?

    • Aaa i dodał ze wszystkiego złego po platformie i psl nie da sie naprawić w ciągu jeden kadencji, bo takiego bałaganu jaki narobili, mamy efekty do dzis, wlasnie zwiazane miedzy innymi ze sluzba zdrowia i szkolnictwem. Ale spokojnie w sondażach juz prowadzimy, najwazniejsze, aby nie szerzyć jezyka nienawiści tylko definitywnie z nim walczyc, wiec zamiast pisac glupoty wez panie kolego swoich ludzi i wspieraj PIS, bo PO to cie sprzeda tóż za rogiem :) a my bedziemy musieli cie odkupic zeby taki kapitał jak ty został w tym mieście.

     • Gdzie ta 13emerytura.? W budzecie nie ma ani slowa. Gdzie samolot ze smolenska? Od czterech lat sytuacja w sluzbie zdrowia jest coraz gorsza, bo jest coraz lepsza. To twoj tok myslenia.

 4. Pan Robert – jako były przedsiębiorca – powinien wiedzieć, że czas to pieniądz! Urzędy i inne placówki, i firmy mają ograniczone godziny działalności i dostępności dla maluczkich. A im ważniejszy urzędas, tym bardziej nie chce mu się gadać z petentami poza godzinami wyznaczonymi… Więc z konieczności wielu z nas się śpieszy, aby nadążyć z załatwianiem niezbędnych spraw. Dla większości użytkowników samochodów nie jest zabawką, tylko narzędziem niezbędnym do ogarnięcia codziennych spraw! Życzę Panu Robertowi zdrowia (zrzucenia kilku kilogramów!) i zatroszczenia się o stan miejskich dróg, zwłaszcza na obrzeżnych, miejskich osiedlach. Stan niektórych z nich woła – o przysłowiową – pomstę do nieba! Rowerek niczego tu nie załatwi.

 5. I może jeszcze coś odnośnie „stref ekonomicznych”. Gdyby to miasto miało obwodnicę z łącznikiem na tereny przemysłowe i A4, KSSE dawno już miałaby tu swoje firmy! A tej jak nie było, tak nie ma!!

 6. wygląda jak menel w tej czapce a tak w ogóle zastanawiam się o co chodzi z tym hasłem i jedyne co mi przychodzi to, że brakuje mu kasy i chwyta się wszystkiego.

 7. Ten pan już sejmował. Teraz musi wygrać PiS na 2gą albo i trzecia kadencję bo tylko wtedy osiągnie cele, tak cele+ dla każdego lewaka i tuskoluba.
  Sklaniam się ku konfederacji bo obiecują paliwo za 3 złote i rowerem nie trzeba będzie jeździć będę jeszcze lepiej mógł obserwować otaczajacyswiat zza okien mego SUV, bombelki 2×500+ i 300+ rozradowane będą dokonywać decyzji zakupowych w galeriach, o malzonce nie wspomnę, już nie musi pracować, dba tylko o siebie, dzieci, liczy wszystkie zapomogi. Urągajace jest wyczekiwania w urzędach ale jak się zna wszystkich na mieście to jest łatwiej załatwić.

  I tak kocham PiS, nie bądź idiotą idź na wybory.

 8. a jak rydzykowy jeździ majbachem, co to mu sie podstawka pod szampana tam psuje to pasuje? widział kto kiedy tadzika, antosia, krychę, jara i innych pisików na dwóch kołach? tak tylko rozmyślam? pozdro dla wszystkich nie odpisywać bo pracuję na pasożytnictwo pincetplusowe i nie odpiszę

  • Nie odwracaj węgrzyna ogonem. A ja bym w końcu chciał zobaczyć tego rydzykowego maybacha. Chyba szybciej udałoby się zobaczyć kwiat paproci.
   Bo rozsiewanie plotek takim tłukom, jak ty, weszło już w krew.

 9. A jak jechał na rowerze to nie krzyczał : kto nie skacze ten jest gejem hej? Swoją klasę i kulturę osobistą już pokazał, co zrobił dla naszego miasta ? Niczego nie mogę sobie przypomnieć . 😳 teraz wyskakuje z każdej szuflady. Bełkot przedwyborczy. Żałość

 10. Panie Robercie, podwyższenie płacy minimalnej spowoduje jeszcze większy wzrost pkb. PIS i jej program to jedyna sluszna droga. Ekonomiści lewicy i ci z koalicji nie rozumieją że, aby przenieść do Polski pracę trzeba mieć pracowników. Jeżeli minimalna pensja w Polsce będzie najwyższa w regionie to do nas zjadą potencjalni pracownicy i ci którzy chcą tutaj otwierać firmy. Wpłynie więcej pieniędzy do budżetu i więcej będzie się wytwarzać.

  To idźmy innym tokiem rozumowania. Skoro twierdzicie, że to przyniesie inflację, to obniżmy całe wynagrodzenie w Polsce, ba nie dajmy ludziom wcale pieniędzy to uzdrowimy gospodarkę…

Skomentuj