Robert Węgrzyn jedynym kędzierzyńskim kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych

20
Foto: materiały Roberta Węgrzyna.

Koalicja Obywatelska tworzona przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną wreszcie pokazała listę kandydatów przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. I tu duże zaskoczenie. Wśród kandydatów do Sejmu zabrakło Izabeli Migocz, kilka tygodni temu ogłoszonej jako pewna „trójka”. W jednomandatowych wyborach do Senatu nie wystartuje również Brygida Kolenda-Łabuś. Jedynym kandydatem Koalicji Obywatelskiej z Kędzierzyna-Koźla jest Robert Węgrzyn ubiegający się o mandat posła z siódmego miejsca.

Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, zaledwie kilka miesięcy temu ubiegała się o miejsce w Parlamencie Europejskim jako kandydatka Wiosny Roberta Biedronia. Dużym zaskoczeniem było więc, gdy pod koniec lipca Platforma Obywatelska przedstawiła ją jako swoją kandydatkę w wyborach parlamentarnych i to z „biorącego” trzeciego miejsca na opolskiej liście do Sejmu. Teraz okazuje się, że Izabela Migocz całkowicie zniknęła z list Koalicji Obywatelskiej.

Jak nieoficjalnie słyszymy z kręgów PO, wysokie miejsce dla Migocz bardzo nie spodobało się lokalnym i regionalnym działaczom partii. W końcu „góra” uległa „dołom”. Migocz miała otrzymać propozycję startu z dalszego miejsca, ale jej nie przyjęła.

W jednomandatowych wyborach do Senatu z ramienia KO nie zobaczymy typowanej do startu Brygidy Kolendy-Łabuś, byłej posłanki, a obecnie przewodniczącej Czystego Regionu. Sama miała podjąć decyzję o niekandydowaniu.

Na opolskiej liście KO do Sejmu jedynym kandydatem z Kędzierzyna-Koźla jest Robert Węgrzyn. Były poseł, a obecnie radny wojewódzki Platformy startuje z miejsca 7.

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu na Opolszczyźnie:

1. Witold Zembaczyński
2. Tomasz Kostuś
3. Elżbieta Bień
4. Ryszard Wilczyński
5. Leonarda Płoszaj
6. Rajmund Miller
7. Robert Węgrzyn
8. Zbigniew Ziółko
9. Monika Jurek
10. Tadeusz Goc
11. Janusz Trzepizur
12. Barbara Kamińska
13. Artur Nowak
14. Monika Ożóg
15. Adrian Sulikowski
16. Leokadia Kubalańca
17. Henryk Małek
18. Grażyna Grabowska
19. Dragomir Rudy
20. Ewa Muc-Klimek
21. Adam Raczyński
22. Rafał Kampa
23. Darek Gajewski

20 KOMENTARZE

  1. tylko PiS (Prawdomówni i Skromni), nie będzie nam tu jakieś LGBT dzieci rozprawiczał, co nie pietia, hajstler, jolcia i inni
    do zobaczenia w urnach

  2. Dla pokolenia 45+ z KK lepszym kandydatem będzie zapewne Janusz Trzepizór, olimpijczyk, przez lata przynoszący chlubę jako reprezentant naszego Miasta, doświadczony samorządowiec.

    • Przepraszam wszystkich za głupie wpisy. Moje konto zostało zhakowane przez nieznane siły. Odwołuję wszystkie nie napisane przeze mnie opinie. Wybaczcie, to nie byłem ja.

  3. Jedno i drugie( pis i po) kłócą nasz kraj, nie rozmawiaja o polityce tylko wypominaja afery, które mialy/maja obydwie partie. Nic nie robia, przy korycie od 89 a wy dalej jak to stado baranów na nich glosujecie… ja oddaje glos nie wazny bo nie ma.nikogo na kogo.mozna oddac glos. Ale was pisrael kupil za 500plus, ale spokojnie juz niedlugo wam sie to odbije czkawką…

Skomentuj