Rezygnacja starosty Małgorzaty Tudaj przyjęta. Będzie nadzwyczajna sesja rady powiatu

22

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przyjęli rezygnację ze stanowiska dotychczasowej starosty Małgorzaty Tudaj. Nazwisko jej następcy poznamy najpewniej podczas nadzwyczajnej sesji, którą zwołano na czwartek, 27 maja.

Małgorzata Tudaj stanowisko starosty piastowała od 2013 roku. Po ośmiu latach złożyła rezygnację, swoją decyzję tłumacząc powodami osobistymi. Jej rezygnację w głosowaniu poparło 16 radnych, od głosu wstrzymała się czwórka radnych Prawa i Sprawiedliwości. Na czwartek, 27 maja zwołano nadzwyczajną sesję, w czasie której wybrany zostanie nowy zarząd powiatu, a także starosta i wicestarosta.

W krótkim przemówieniu Małgorzata Tudaj podziękowała wszystkim wszystkim współpracownikom. – Dziękuję radnym, zarządowi, a przede wszystkim pracownikom starostwa i jednostek, którzy zrobili bardzo wiele, mieli dobre pomysły, świetnie spisali się podczas pracy w pandemii, a mieliśmy tu różne kryzysowe sytuacje. Mimo to poradziliśmy sobie dzięki ludziom, z którymi współpracowałam każdego dnia, bywało, że z niektórymi przepracowywaliśmy tematy wiele godzin. Czasem sama się śmieję, że widziałam ich częściej niż swoją rodzinę – mówiła.

Podziękowania na jej ręce złożyła przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel, a także prezydent miasta Sabina Nowosielska i przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski. Wcześniej podczas sesji radni 16 głosami „Za” udzielili staroście i zarządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok, uznając podobnie jak Regionalna Komisja Obrachunkowa, że został zrealizowany dobrze.

22 KOMENTARZE

 1. Czyli NAWALANKA przy bufecie DOPIERO się rozkręca😁

  Krążą niePOtwierdzone informacje, że POdobno jakaś grupa wywrotowców szykuje OSINOWY KOŁEK😁😉 Ciekawe na kogo?😕

 2. Szkoda że przy okazji nie da się odwołać całej rady powiatu. Większość tych ludzi nic nie robi tylko kasuje diety.

 3. Kpina i tyle. Nowosielska już łapki zaciera, bo jej maślany żołnierz będzie grał, jak ona mu zagra, Jest miasto niemożliwości, a teraz jeszcze dojdzie powiat niemożliwości Chyba Sabina pozazdrościła Małgorzacie wyróżnień na arenie krajowej. Jeśli to ma być prywatny folwark jaśnie pani, to lepiej zlikwidować powiaty. Gdzie Maselki jeszcze nie było? Chyba startował z list MN, KO, a teraz pewnie PO. Przed nim jeszcze PiS. Wszystko przed elastycznym. Niektórzy to mają parcie na szkło, oj mają. Ani doświadczenia, ani pokory. Pychą nie wszystko można zatuszować.

 4. Frau Cimpel, najpierw prawie łzy roniła, a potem za odwołaniem zagłosowała. Czego się nie robi dla płatnego miejsca w radzie spółek Sabci? No, to teraz całe gówno do Odry.

 5. Ta prezy dętka POwinna w kosmos wylecieć, albo z falami czajki spłynąć. Lobbystka Trzajskowskiego walczy o poselstwo? Bez żadnych skrupułów odstrzeliła koleżankę. Dziwne zwyczaje w tej Podłej Opozycji.

 6. Szkoda że tak pużno i że nie pociągnęła za sobą całej bezrady może w końcu za pieniądze z diet naprawione zostały by dobrze jakieś drogi. Swoją drogą po co komu ta instytucja ukryte bezrobocie dla dla wybranych.

  • Jeścze porzałuje że mnie tak wywaliła i niechciała płacici za moje rowy najleprze na siwiecie !!! Teras bendzie mie błagaci ale na to za pużno !! I za pużno na pszepraszanie !! Moich rowuw jusz niedostanie !!

   • Rychu taki lepszy Ryszard ja się nie dziwie że wywalili cie bo takich opóźnionych w rozwoju którzy podpisują się głupio i nie swoim pseudo trzeba wykopać ale nie rów o którym ty piszesz. Zmień płytę lecz nie na chodnikową – bo się powtarzasz. Zostawiasz ślad i dlatego wiem że to ty. Szkoda że Branice takich wariatów nie zamykają bo byłby spokój. Ciekawe jak się odgryziesz czy znowu jako Mieszkaniec, a może KAT, Koźlanin… czy inaczej ? Co się dziwić w główce pustka szumi wiatr więc co się spodziewać tylko epitety, kopanie rowu itd.

 7. Jak nigdy, tak teraz zgadzam się z panami z PiSu. Hucpa i tyle KK24 o tym nie napisało, a NTO już więcej. Pani Tudaj (miała najwięcej głosów do rady powiatu) nie słuchała Nowosielskiej, więc … pa, pa. Zależności (spółki miejskie?) zdecydowały, że WSZYSCY radni wykonali POlecenie partyjne. POKO wiadomo, Niemcy forują Josepha, lekarze (nota bene, jaki jest jeszcze status Olejnika w tej radzie?) szpital, czyli czyżby nadrzędnym interesem nie był interes ogółu? PO tonie i jeszcze w takich mieścinach chce dyktować warunki? Zwolennicy specjalisty od gównianych ścieków i miliony wartych stref relaksu łączcie się!!! Ta sesja pokazała wasze prawdziwe oblicze.

  • NTO właśnie napisało że pani Tudaj zmieniła barwy z PO na komitet Sabci. Widziały gały co brały. Samodzielna pozycja to w PO a pod butem Sabci to wiadomo. Teraz wielkie płacze a sama się pisała Gosiunia na ten układ

 8. Ambicje i chęć władzy Sabinki sięgają szczytów.
  Umiejętności i skuteczność zarządzania sięga DNA.
  Ludzi i pracę trzeba szanować.
  Urząd wrze od plotek.
  Strzał w stopę PO i campusu gównianego.

 9. Najlepszy byłby doświadczony samorządowiec Wojciechowski, a nie jakiś prawie nieznany Masełko. Tylko, że Marian nie słuchałby Sabiny, a ten drugi tylko i wyłącznie. Była rada powiatu, będzie filia miasta niemożliwości. Niektórych to leczyć trzeba, bo są chorzy na władzę.

 10. Wraca Robercik i klika. Będzie jazda w obłęd, w Pis się cieszą, bo POmyleńcy sami się wykończą. Ludzi trochę szkoda, bo jakiś czas będzie absurdalnie.

 11. A Sabina to przyszła dziękować i żegnać „koleżankę’, czy na sesję zdjęciową (jak zwykle)?
  To było pytanie retoryczne.

Skomentuj