Rewelacyjny występ pływaków MMKS na zawodach z udziałem klubów z trzech województw. ZDJĘCIA

0

W miniony weekend na gościnnej pływalni „Strzelec” w Strzelcach Opolskich odbyły się otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 168 zawodniczek i zawodników z 16 klubów woj. opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. W tym gronie 44 zawodników z MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Podczas kolejnych zawodów młodzi pływacy z naszego miasta walczyli niezwykle ambitnie, co przełożyło się na znakomite wyniki osiągnięte przez zawodników z MMKS. Zawody rozgrywano w 39 konkurencjach i 6 kategoriach wiekowych. Kędzierzynianie wywalczyli aż 131 medali i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową.

Medale dla naszego klubu wywalczyło ponad 30 osób, co daję niesamowitą wręcz skuteczność startową sięgającą 70 procent. Podopieczni trenerów Eweliny Deneki, Agaty Rachowicz, Katarzyny Krzysicy, Darii Szydłowskiej-Smętek, Agnieszki Wolff, Ewy Madej i Bronisława Kisielewskiego walczyli jak lwy, zostawiając w pokonanym polu wszystkie pozostałe kluby. Łącznie kędzierzynianie wywalczyli aż 41 tytułów Mistrza Okręgu Opolskiego, 57 tytułów Wicemistrza oraz 33 razy tytuł II Wicemistrza.Dla porównania, najgroźniejszy rywal naszych pływaków, klub MOS w Opolu zdobył „jedynie” 88 medali.

– Gratulujemy sportowcom i trenerom znakomitych wyników. Dziękujemy włodarzom miasta i gminy Kędzierzyn-Koźle za finansowe wsparcie, a rodzicom zawodników za wielki wkład włożony w rozwój naszej młodzieży. „Ciężka praca się opłaca” – ten slogan znalazł odzwierciedlenie w rezultatach jakie osiągają zawodniczki i zawodnicy we wszystkich zawodach, w których biorą udział. Po takim rozpoczęciu roku 2020 z ufnością będziemy oczekiwać na letnie i zimowe Mistrzostwa Polski oraz rywalizację drużynową dzieci i młodzików – komentują trenerzy młodych zawodników.

Skomentuj