Rewelacyjna postawa pływaków MMKS Kędzierzyn-Koźle na mistrzostwach okręgu

0

66 medali, które przełożyły się na 26 tytułów Mistrza Okręgu Opolskiego, 20 tytułów Wicemistrza i 20 tytułów II Wicemistrza oraz na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i prześcignięcie 25 klubów – tak prezentuje się imponująca lista osiągnięć naszych pływaków z MMKS Kędzierzyn-Koźle. A wszystko to podczas zaledwie jednych zawodów.

Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu były niezwykle udane dla reprezentantów naszego miasta. W zmaganiach wzięło udział aż 243 młodych sportowców z 27 klubów z całej Polski. W tym gronie znalazło się 29 uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 startujących w barwach MMKS-u. Nasza reprezentacja zajęła doskonałe drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw, ulegając jedynie klubowi z Opola.

Dwudniowe zawody na pływalni „Wodna Nuta” rozgrywano w 37 konkurencjach i 6 kategoriach wiekowych. Podczas otwarcia mistrzostw Marszałek Województwa Opolskiego wręczył powołania do Kadr Wojewódzkich Juniorów i Młodzików. W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników z naszego miasta: Szymona Skrzypca, Julii Jaśkowskiej, Zuzanna Kordek, Wojciecha Merza, Amadeusa Gohli, Leny Kużaj oraz Liliany Gorskiej. Listy gratulacyjne od władz regionu otrzymali trenerzy: Daria Szydłowska-Smętek, Katarzyna Krzysica i Bronisław Kisielewski.

Skomentuj