Reprezentanci Olimpiad Specjalnych z Kędzierzyna-Koźla pojadą na letnie igrzyska w Berlinie

0

Reprezentacja Olimpiad Specjalnych województwa opolskiego w siatkówce zunifikowanej (gra z jednym zespole na boisku 3 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz 3 partnerów) zaskoczyła wszystkich. Drużyna, której trzon stanowią „Koziołki” – sekcja Olimpiad Specjalnych, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu zdetronizowała dotychczasowego mistrza z Łodzi. To zwycięstwo zapewniło im tytuł mistrzów Polski i możliwość reprezentowania kraju podczas przyszłorocznych Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie.

Pod okiem trenerów Pawła Serafinowicza i Janusza Blachucika powstały w tym roku aż dwie drużyny, które z powodzeniem reprezentowały nasz region podczas „XII Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Siatkówce Zunifikowanej” w randze Mistrzostw Polski, które odbyły się w Warszawie. O sile zespołów „Opolskie 1” i „Opolskie 2” stanowili zawodnicy i partnerzy z Kędzierzyna-Koźla.

Pierwsza z drużyn odniosła komplet zwycięstw, co zapewniło jej pierwsze miejsce w turnieju, tytuł mistrza Polski i co najważniejsze, udział podczas Igrzysk, które w przyszłym roku odbędą się w stolicy Niemiec. Druga ekipa reprezentująca Opolszczyznę również przyniosła nam powód do dumy, sięgając po brązowe medale.

Skład złotych medalistów: Denis Grzesiuk, Dominik Magiera, Radek Nowakowski, Tomek Kościukiewicz, Mateusz Wesoły (zawodnicy) oraz: Anastazja Świstun, Filip Pęcherczyk, Oskar Spychała, Jakub Chwastyk, Nikola Kaźmierczak (partnerzy).

Skład brązowych medalistów: Tomasz Świderski, Adrian Giryn, Aleksander Peljan . Aleksander Kopania , Kacper Pawłusiów (partnerzy) Szymon Szymaniec, Grzegorz Michałkiewicz, Dawid Scholz, Michał Kierek i Marcel Chowaniec (zawodnicy).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj