Reprezentacja PSP 19 awansowała do ćwierćfinału siatkarskich Mistrzostw Polski młodziczek

0

Drugiego marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez cztery etapy rozgrywek, w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samym finale spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasz MMKS. Dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa na Opolanką II I III po 2:0 I uległy 0:2 w meczu o złoty medal z Opolanką I

Drugie miejsce dało naszym reprezentantkom awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski młodziczek. To olbrzymi sukces tym bardziej, że w podstawowej szóste grają cztery dziewczyny z młodszego rocznika, czyli klasy siódmej. Nagrody indywidualne z naszej drużyny otrzymały Maja Bobińska dla najlepszej rozgrywającej i Nikola Niemiec dla najlepszej atakującej turnieju finałowego.

Oprócz tych wyróżnień powołania do kadry wojewódzkiej otrzymały: Maja Bobińska, Natalia Prus, Dominika Chadała, Natalia Błachut, Anna Wiktorek, Aleksandra Szajda i Aleksandra Geaidy. Trenerami zespołu są Danuta Wiktorek i Miłosz Majka.

Skomentuj