Reńska Wieś najbardziej przedsiębiorczą gminą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wójt odebrał statuetkę

2

Rywalizacja była dynamiczna i do samego końca bardzo zacięta. Mieszkańcy po raz pierwszy wybierali najbardziej przedsiębiorczą gminę wiejską powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ten zaszczytny tytuł przypadł Reńskiej Wsi.

Organizując plebiscyt, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu włączyło się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego koordynatorem na Opolszczyźnie jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Głosować na przedsiębiorcze gminy można było za pośrednictwem strony internetowej powiatu. Długo liderem rankingu była Bierawa. Ostatecznie jednak zdeklasowała ją Reńska Wieś. W czwartek w Hotelu Solidaris wójtowie odebrali statuetki z rąk starosty Małgorzaty Tudaj, prezydent Sabiny  Nowosielskiej, prezesa KKPP Wiesława Skwarko, a także gościa specjalnego wieczoru – ekonomisty i byłego wicepremiera Grzegorz Kołodko.

– Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tak chętnie wzięli udział właśnie w tym głosowaniu, wskazując najbardziej przedsiębiorczą gminę wiejską naszego powiatu. Dostrzeżona została rola dobrego współdziałania samorządów z biznesem – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Poza tytułem najbardziej przedsiębiorczej gminny odebranym przez Mariana Wojciechowskiego do rąk wójtów powędrowały również wyróżnienia. Pierwsze przypadło wójtowi Bierawy Krzysztofowi Ficoniowi, kolejne trafiły do Alojzego Parysa, wójta Ciska. Piotra Kanzego, wójta Polskiej Cerekwi, i Jerzego Treffona, wójta Pawłowiczek.

– Wszyscy staramy się o to, żeby nasze gminy jak najlepiej się rozwijały. Dlatego serdecznie gratuluję kolegom. Oczywiście bardzo cieszę się, że tytuł najbardziej przedsiębiorczej gminy przypadł właśnie Reńskiej Wsi – powiedział Marian Wojciechowski.

2 KOMENTARZE

  1. Gmina Reńska Wieś najbardziej przedsiębiorcza??!!! To jest śmieszne jak wójta nie stać aby utrzymywać szkołę w Komornie obiecywał jak przejmował a teraz ja wykańcza do końca !!!!

Skomentuj