Remonty i poprawa bezpieczeństwa. Na drogach powiatowych sporo się dzieje

3

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi szereg inwestycji drogowych.

Kończy się remont ul. Wojska Polskiego, zakończono pogłębianie wiaduktu w Koźlu-Rogach, a teraz drogowcy zajęli się poprawą bezpieczeństwa na drogach. Przykładem jest ul. Zofii Nałkowskiej na osiedlu Lenartowice w Kędzierzynie, gdzie PZD zamontowało barierki zabezpieczające i próg zwalniający.

– To poprawiło bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających ze strefy rekreacyjno-wypoczynkowej osiedla. Kierowcy nadużywali tam prędkości. Sprawne przeprowadzenie procedur i realizacja zadania nas cieszy – przekazał przewodniczący rady osiedla Jerzy Pałys.

Wkrótce Powiatowy Zarząd Dróg zajmie się odmalowywaniem pasów drogowych. PZD zakończył też przetarg na zagospodarowanie terenu na ul. Wojska Polskiego, chodzi m.in. o nowe nasadzenia.

Źródło: starostwo powiatowe

3 KOMENTARZE

  1. A czy będą nowe nasadzenia na remontowanej obecnie ul.Korfantego??? Przy okazji robót wyrwano bardzo dużo kilkunastoletnich krzewow, iglaków nie mówiąc o wielkich ilościach żywopłotu. Teraz sypnięto tylko nasionami trawy i to wszystko. Wokół bloków betonowa pustynia. Ciekawe jak w czasie lata to wszystko się nagrzeje to będziemy narzekać

  2. Próg zwalniający na ulicy którym jedzie autobus??? A chciałem na osiedlu Blachownia !!! Nie można bo autobusy jeżdżą… Oj władza….

Skomentuj