Remont ulicy Wojska Polskiego. Projekt będzie omawiany publicznie. Można zgłaszać swoje uwagi

5

Dziesiątki sklepów i punktów usługowych, setki okolicznych mieszkańców i tysiące przechodzących lub przejeżdżających osób każdego dnia. Jedną z najważniejszych ulic w Kędzierzynie-Koźlu czeka kompleksowy remont. Plany będą omawiane publicznie. Każdy może zgłosić swoje uwagi.

Przebudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do skrzyżowana z aleją Lisa, gdzie powstanie rondo. Poza remontem samej jezdni znacznemu przeobrażeniu ulegnie również całe jej otoczenie wraz chodnikami i strefami zieleni. Pojawi się wiele elementów małej architektury.

Konsultacje społeczne w formie spotkania publicznego w sprawie „Przebudowy ul. Wojska Polskiego Etap II” (pierwszy etap obejmował odcinek od Azotów do wiaduktu) odbędą się w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu o godz. 17:00 w dniu 9 sierpnia 2017 r. w sali nr 5.

5 KOMENTARZE

  1. Czy w ramach konsultacji będzie można przesyłać swoje sugestie i uwagi również np. poprzez pocztę elektroniczną? Byłoby to duże udogodnienie dla zainteresowanych osób.

  2. Dobrym pomyslem by bylo wyłączyć odcinek drogi od ulicy harcerskiej do skrzyżowania przy netto. A miedzy ty skrzyrzowaniem zrobic piekny deptak z fontanną podobna jak jest w Gliwicach. Ten odcinek ma potencjał tylko trzeba dobrze
    pomyśleć wszystko w rękach władzy

  3. Hmm, pomysł na pierwszy rzut oka wręcz rewolucyjny (jak na warunki K-K), ale wcale nie taki abstrakcyjny. Dzięki takiemu rozwiązaniu powinno się poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach z ul. Harcerską i Pionierów przy jednoczesnym zmniejszeniu na nich natężenia ruchu (w chwili obecnej, przy zachowaniu istniejącego układu drogowego, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Pionierów wydaje się wręcz koniecznością). Pozostawiając wspominany odcinek W. Polskiego tylko do dyspozycji pieszych (i rowerzystów) tworzymy w tym miejscu prawdziwą przestrzeń miejską do ich dyspozycji (tak, deptak ma tu znacznie większy sens, w odróżnieniu od np. ul. Matejki). Eliminujemy również problem związany z przechodzeniem pieszych przez ul. W. Polskiego w niedozwolonych miejscach (na wysokości pawilonów handlowych). Ogólnie pomysł ciekawy i wart rozważenia wszystkich za i przeciw.

Skomentuj