Remont ulicy Gliwickiej przebiega zgodnie z planem. Prace mają potrwać do końca maja

11

Do końca maja bieżącego roku potrwa remont odcinka ulicy Gliwickiej w Kędzierzynie. Pomimo zimowej aury, w ostatnich dniach drogowcy pracowali w rejonie nowego ronda.

Odcinek Kędzierzyn-Koźle-Brzeźce ma długość 1,5 km. Przebudowa kosztuje 11,2 mln zł i planowo potrwa do końca maja. W ostatnim czasie wykonawca przystąpił do prac w rejonie byłego skrzyżowania ulicy Gliwickiej z ulicą Krokusów, gdzie powstało rondo, a na drogach dojazdowych pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Jak zaznacza Zarząd Dróg Wojewódzkich, prace przebiegają zgodnie z planem i wykonawca nie przewiduje opóźnień.

– Termin realizacji inwestycji jest do końca maja bieżącego roku. Z uwagi na warunki pogodowe, niewiele prac jest wykonywanych. Wykonawca opóźnień nie przewiduje. Gdy pogoda się poprawi, pracę przyśpieszą – mówi Teresa Kubalańca z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

11 KOMENTARZE

 1. Gliwicką zamknięto w czerwcu 2022. Dano Wykonawcy 1 ROK na wybudowanie 1.5km drogi! Zamknięto newralgiczą arterię przez którą wszyscy stoimy w korkach a tam nic się nie dzieje, bo zimno. To trzeba było podpisać umowę w lutym i w październiku roboty zakończyć. Rozliczymy was za to Drodzy Urzędnicy

 2. Że co proszę? Do końca maja? Przecież miało być najpóźniej początek kwietnia, a teraz początek maja! Nie rozumiem tego. Jak można taki kawałeczek drogi (bardzo ważnej) robić niemal cały rok! Co to jest za firma? Czy to ta sama co 50 m w Bierawie 5 miesięcy robiła?
  I jeszcze tekst „Z uwagi na warunki pogodowe, niewiele prac jest wykonywanych. Gdy pogoda się poprawi, pracę przyśpieszą” Jakie warunki pogodowe ja się pytam? Jak się mają poprawić? Ma być 20 stopni w styczniu? Przecież są jak na tą porę roku bardzo dobre. No może poza jednym tygodniem w grudniu i styczniu gdzie spadło trochę śniegu i było na minusie. A tak praktycznie nie było tej zimy, większość dni dodatnie temperatury. A później przyjdzie maj i co… powiecie że za ciepło i przesuniecie na czerwiec albo lipiec? Robota powinna być już dawno skończona ( takie rondo STRABAG na obwodnicy robił w 2 miesiące) Zresztą, to rondo w ogóle jest tam nie potrzebne, wąskie (ciekaw jestem jak sobie tam autobusy MZK poradzą).

 3. Jakby rezydęta mieszkała w Brzeźcach to remont trwałby 3 miesiące. Po co się ma starać ? Jakby raz POmazańcy przerżnęli wybory to być może.

 4. Remont przebiega zgodnie z planem, opóźnienia również są zgodne z planem.
  Miało być w kwietniu, na teraz zapowiadają koniec maja, a może skończy się na koniec czerwca. Tak, wszyściuteńko zgodnie z planem.

 5. A może sprawę trzeba zgłosić do prokuratury i niku gdyż sprawa jest conajmniej śmierdząca!!!Strabag większe rondo robi za 2,5 bańki a kilometr drogi krajowej lub obwodnicy za 5 mln w 3 miesiące a tutaj mamy firemke bez porządnego sprzętu a przede wszystkim ekipy ludzi z kierownikiem i inspektorem którzy robią wszystko aby jak najdłużej utrudniać ludziom życie udając że pracują.jak zaczynali byłem niemal pewny że skończą do zimy ale z miesiąca na miesiąc moja wiara była i jest coraz słabsza gdyż takich paprokow jeszcze nie widziałem a myślałem że przy remoncie mostku już wszystko widziałem.

 6. Mieszkańcy Osiedla „Leśne” i okolicznych ulic pozbawieni są praktycznie komunikacji miejskiej MZK niestety też nie stanęło na wysokości zadania. Ciekawe kiedy ostatecznie skończy się ten galimatias?!

 7. Te miasto nasze KK,Polska to jest porażka. W Korei,Singapurze,Chinach,Japoni taką drogę w tydzień by wyremontowano.Tam się mosty stawia w dwa miesiące,elektrownie w rok.
  Co za zadupie,a jak poczytasz w necie to potęgą jesteśmy światową.

  • Ale zapewne narzekasz na chińską jakość. Natalijo. Więc na przyszłość nim coś spłodzisz w bólach na forum, pomyśl choć raz.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj