Remont ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dunikowskiego na finiszu. ZDJĘCIA

5

Budowlańcy zakończyli główną część inwestycji przy ulicy Dunikowskiego, gdzie wyremontowano ciąg pieszo-rowerowy łączący Kłodnicę z Koźlem. Uzupełnieniem prac będzie wydzielenie odrębnego pasa dla rowerzystów jadących z Koźla do Kłodnicy, ale to nastąpi po zakończeniu robót kanalizacyjnych.

Remont ścieżki rowerowej przy ulicy Dunikowskiego to kolejne zadanie realizowane w ramach dużego projektu dotyczącego rozwoju terenów zielonych. W tym roku w jego ramach przebudowywany jest skwer przed krytą pływalnią przy alei Jana Pawła II oraz Park Lotników w Blachowni. W poprzednich latach zmienił się teren przed pawilonami handlowymi na osiedlu Piastów, skwer przed stadionem przy ulicy Chrobrego oraz skwer na placu Rodła. Całkowita wartość wszystkich inwestycji wynosi blisko 5 milionów złotych, z czego aż 4,2 miliona udało się pozyskać z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tak wyglądała ścieżka z Kłodnicy do Koźla przed rozpoczęciem prac.

Prace przy przebudowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Dunikowskiego rozpoczęły się w wakacje. Ich zasadnicza część została już zakończona – w miejscu starej zniszczonej ścieżki powstał nowy trakt o nawierzchni asfaltowej. Dzięki remontowi powstało też oświetlenie przy przejściu dla pieszych oraz bardzo dużo nowej zieleni wzdłuż ulicy.

Ostatnim elementem inwestycji jest wydzielenie odrębnego pasa dla rowerzystów jadących ulicą Dunikowskiego z Koźla do Kłodnicy. Wykonawca wstrzymał się z pracami do czasu zakończenia robót związanych z budową sieci kanalizacyjnej w rejonie skrzyżowania ulicy Dunikowskiego z ulicą Wyspiańskiego.

Całość prac kosztowała blisko 1,5 miliona złotych. Zadanie realizuje firma K+D Budownictwo Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla.

5 KOMENTARZE

    • Z tego co zauważyłem to większa zatoczka jest na wysokości skrzyżowania z drogą podrzędną prowadzącą do domów i pola. Jako że po zwężeniu drogi ciężko było by wyminąć samochody skręcające w lewo właśnie w tą drogę, ten fragment zostawiono szerszy o wskazaną zatoczkę

  1. Tak się zastanawiam czy aby te drzewa które zostały posadzone metr od asfaltu w kierunku Kędzierzyna, nie są za blisko drogi? Z biegiem czasu drzewka będą rosły i ich korzenie także. Nasuwa mi się myśl czy aby asfalt na tym nie ucierpi?

Skomentuj