Remont drogi z Kędzierzyna-Koźla do Brzeziec. Będzie równa nawierzchnia i ścieżka rowerowa

8

Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy, która wyremontuje ulicę Gliwicką na odcinku z Kędzierzyna-Koźla do Brzeziec. To kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 408.

Po niedawnym fiasku przetargu na remont odcinka w Ortowicach, zarządca drogi spróbuje znaleźć firmę, która przebudować ma 1,5-kilometrowy fragment wojewódzkiej 408 łączący Kędzierzyn-Koźle z Brzeźcami. Ulica Gliwicka, którą codziennie do zakładów w Azotach dojeżdżają tysiące mieszkańców ma zyskać nową nawierzchnię, a bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poprawić ma budowa ścieżki.

Droga wojewódzka nr 408 jest najkrótszą trasą łączącą Kędzierzyn z Gliwicami. Jej przebudowa rozpoczęła się już sześć lat temu, ale jak do tej pory udało się wyremontować zaledwie dwa odcinki trasy: fragment przebiegający przez Stare Koźle oraz drogę na odcinku z Bierawy do Korzonka.

Po dużym spowolnieniu w realizacji inwestycji, w tym roku zarządca drogi zamierza przebudować dwa fragmenty. Inwestycja ponownie napotkała jednak problemy. Kilkanaście dni temu unieważniono przetarg na remont odcinka w Ortowicach – firmy startujące w postępowaniu złożyły oferty przewyższające środki, które zarezerwowano w budżecie Zarządu Dróg Wojewódzkich na zadanie.

Równolegle prowadzono drugi przetarg, tym razem na zadanie obejmujące przebudowę początkowego fragmentu drogi, łączącego Kędzierzyn-Koźle z Brzeźcami. Po remoncie droga ma przypominać fragment przebiegający przez Stare Koźle. Przebudowana i wzmocniona zostanie nawierzchnia, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, oświetlenie i zatoki autobusowe. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w marcu, a jego zwycięzca będzie miał 12 miesięcy na realizację inwestycji.

8 KOMENTARZE

  1. Proszę mi powiedzieć, jak to jest że na drodze WOJEWÓDZKIEJ ścieżka rowerowa z której mogą korzystać piesi, może mieć 2,7m a na moście nad Kłodnicą, na drodze GMINNEJ (drodze niższej kategorii) musiała powstać 3m autostrada dla rowerów.

  2. Z opz można przeczytać że rozbudowa dotyczyć ma odcinka od ronda na ul. Kozielskiej do granic miasta. Szkoda że taki krótki. Ciekawe kiedy odcinek przez Brzeźce do skrzyżowania na Azoty ?

    • No to kicha. Wyrzucone pieniądze. W dalszym ciągu nie będzie ścieżki dla rowerów między ogródkami pracowniczymi a Brzeźcami. Nie będzie w dalszym ciągu pobocza dla pieszych na odcinku 500 m. Lepiej najpierw zrobić ten kawałek od Starego Koźla do granicy Brzeźce Kędzierzyn a dopiero w kolejnym kroku ten rondo Kozielska granica Kędzierzyn Brzeźce.

  3. Ścieżka rowerowa ostatnio oddana do użytku na wylocie z Azot jest niesprzatana. Pełno kamyków.
    Ale ważne że zdjęcia podrobione.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj