Remont drogi z Gościęcina do Karchowa na finiszu. Powiat równolegle prowadzi prace w Azotach i Koźlu

2

Zupełnie nowa, dobrze wzmocniona nawierzchnia, chodnik oraz oświetlenie zasilane energią słoneczną i wiatrową – tak wygląda nowa droga, którą można już się poruszać z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki. Prace są właściwie na finiszu, obecnie trwają jeszcze drobne wykończenia modernizowanego terenu.

Na miejscu był starosta Paweł Masełko, który razem wójtem Pawłowiczek Jerzym Treffonem omawiał zakres przeprowadzonych robót.

– Prace kończą się zgodnie z naszym planem. Czekamy jeszcze na przejście dla pieszych, które usytuowane będzie przy tamtejszej szkole podstawowej. Będzie bezpieczne i dobrze doświetlone instalacją solarną – informuje starosta Paweł Masełko.

Inwestycja warta jest niecałe 900 tys. zł, część pieniędzy starostwo powiatowe pozyskało z rządowego programu zewnętrznego.

Powiat prowadzi jednocześnie inne inwestycje drogowe. Prace trwają na ul. Mostowej w Azotach. To kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał pieniądze zewnętrzne. Jest warta 1 mln 400 tys. zł.

Modernizacja zakończy się przed wiaduktami kolejowymi, a dodatkowo na skrzyżowaniu przed zespołem szkół wybudowane zostanie przejście dla pieszych z wysepką rozdzielającą, by poprawić bezpieczeństwo. Po obu stronach jezdni pojawi się ścieżka rowerowa.

Kilka dni temu ruszył z kolei remont ulicy Gazowej w Koźlu, gdzie powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Jedno od strony ulicy Piastowskiej, drugie pomiędzy skrzyżowaniami (dla bezpieczeństwa zostanie wyniesione), trzecie od strony ul. Łukasiewicza. Droga zyska też nową, solidną nawierzchnię.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Przyjedźcie zobaczyć jak się robi drogi w Reńskiej Wsi (Dworocwa, Związkowa, Górna) i o tym napiszcie. Ludzie z posesji nie będą mogli wyjechać bez uszkodzenia samochodu. Gmina niestety nie reaguje, a firma realizującą sukcesywnie odciana kolejnym ludziom dostęp podjazdów.

Skomentuj