Remont drogi wojewódzkiej nr 408. Na dniach całkowite zamknięcie, objazd przez Kotlarnię i Sławięcice

7

W ubiegłym tygodniu ruszył długo wyczekiwany remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 408. W poniedziałek, 24 czerwca drogowcy całkowicie zamkną przejazd drogą, objazdy poprowadzą przez Kotlarnię, Starą Kuźnię i Sławięcice.

Przebudowa ważnej trasy łączącej województwo opolskie ze śląskim ruszyła już w 2016 roku. Pierwszym remontowanym odcinkiem był fragment drogi od zjazdu w kierunku osiedla Azoty do końca Bierawy. Prace zakończono jesienią 2017 roku, po czym nastąpiła 1,5 roczna przerwa.

Kolejnym przebudowywanym odcinkiem jest fragment trasy o długości 2,7 km między Bierawą a Korzonkiem. Roboty rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu od frezowania nawierzchni, co spowodowało niewielkie utrudnienia w ruchu. W związku z realizacją kolejnej fazy remontu, kierowcy na dniach mogą spodziewać się dużych komplikacji.

– Od poniedziałku, 24 czerwca przejazd drogą będzie niemożliwy. Objazd został wyznaczony przez Kotlarnię, Starą Kuźnię do drogi krajowej nr 40 – informuje Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Inwestycję wartą niespełna 14 milionów złotych realizuje firma Remost z Olesna. Jej zakończenie planowane jest na koniec roku, a efektem będzie nowa nawierzchnia oraz bezpieczna ścieżka rowerowa.

7 KOMENTARZE

 1. Jakie do końca Bierawy? Przy boisku w Starym Koźlu skończyli. A w ogóle na innym portalu napisali, że remont bez zamykania drogi. Więc o co chodzi z tym objazdem kurna?

 2. Pani starościno , czy może ktoś ze starostwa podać konkretną wiadomość z podziałem na etapy realizacji zadania z uwzględnieniem zamknięcia poszczególnych odcinków i związanych z tym planowanych objazdów . Można do tego załączyć jakąś mapkę i po problemie.

 3. Może pan Ficoń by się wypowiedział. Bo czytam gdzie indziej:
  Mimo że zakres prac jest olbrzymi, ułatwieniem dla mieszkańców i zmotoryzowanych będzie fakt, iż nie planuje się, by była ona – jak pierwotnie zakładano – całkowicie zamknięta na czas robót.

  Wykonawca zadeklarował, że dwa odcinki zawsze będą otwarte. Ruch na nich jednak będzie kierowany wahadłowo. Chodzi o fragment drogi od skrzyżowania ul. Dworcowej w Bierawie z DW 408 aż do krzyżówki drogi wojewódzkiej z wjazdem na zakłady azotowe, a także odcinek biegnący od firmy Rinnen do osiedla Korzonek.
  DW408 pomiędzy tymi odcinkami może być na krótkie odcinki czasowe całkowicie zamknięta.
  – Dla wykonawcy to kolejne utrudnienie. Jednak z punktu widzenia mieszkańców i uczestników ruchu na pewno będzie to ułatwienie – zapewnia Krzysztof Ficoń.

Skomentuj