Remont biblioteki zakończony. Filia nr 10 zaprasza obecnych oraz nowych czytelników

0

We wtorek w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ulicy Krasickiego 1 na osiedlu Kłodnica, która przez ostatnie dwa miesiące przechodziła gruntowne zmiany. Wstęgę przecięły prezydent Sabina Nowosielska, dyrektor MBP Izabela Migocz oraz Katarzyna Pycia, nowa bibliotekarka.

– Jestem pod wrażeniem. Jest to miejsce, które kompletnie zmieniło swoje oblicze – podkreślała prezydent Sabina Nowosielska, tuż po tym, gdy biblioteka została oddana do użytku kędzierzynian.

Filia na remont czekała kilka lat aż w końcu znalazły się na ten cel środki. Cały obiekt został poddany gruntownej renowacji, inwestycja została zrealizowana ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle. Finalnie remont wyniósł 84 000 zł.

– Biblioteka jest takim miejscem, gdzie często przychodzą osoby, żeby porozmawiać, spotkać się, wymienić opinie, więc myślę, że teraz tym bardziej to miejsce będzie temu przyjazne. Zawsze chętnie tu gościmy i zapraszamy – mówiła podczas otwarcia Izabela Migocz, dyrektor MBP w Kędzierzynie-Koźlu.

Filia była zamknięta od 1 maja, ale już od dziś czytelnicy mogą ponownie z niej korzystać. Na półkach pojawiło się 200 nowych zbiorów. Oprócz książek biblioteka w swoich zasobach posiada również audiobooki, płyty DVD oraz gry planszowe, które są do dyspozycji na miejscu. Przez okres wakacyjny czytelnicy mogą nieodpłatnie wyrobić kartę biblioteczną.

Ponadto, w sierpniu w filii nr 10 rozpoczną się „Ekowakacje w bibliotece”, podczas których dzieci będą mogły uczestniczyć w przeróżnych atrakcjach. Zajęcia będą trwały do 28 sierpnia (w godz. 12:00-14:00).

Tekst i foto: Natalia Grabowska

Skomentuj