Remont alei Jana Pawła II może przeciągnąć się aż do końca listopada

15

Kierowcy nie mogą doczekać się otwarcia przebudowywanego odcinka alei Jana Pawła II. Muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Prace na zamkniętym odcinku są już bardzo zaawansowane, obecnie drogowcy wykładają warstwy asfaltu, jednak sporo jest jeszcze do zrobienia. Szczególnie w otoczeniu głównego pasa jezdni. Dokończenie prac i wszystkie formalności związane z odbiorem inwestycji mogą przeciągnąć się nawet do końca listopada. Poślizg jest więc spory, jeśli przypomnieć, że droga miała być gotowa już w połowie października.

Termin najpierw przedłużono do 13 listopada, szybko okazało się jednak, że wykonawca potrzebuje jeszcze więcej czasu. Co jest tego powodem?

– Przepraszamy mieszkańców za opóźnienie. Nieprzewidziana konieczność wymiany gruntu spowodowała wydłużenie prac. Zakładamy, że wraz z końcem listopada będziemy mogli oddać drogę do użytku – mówi wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Trwający remont kolejnego fragmentu alei Jana Pawła II był prowadzony w dwóch etapach: od skrzyżowania z ulicą Głowackiego i Matejki do ZUS i od ZUS aż do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Inwestycja jest warta 7,2 miliona złotych.

15 KOMENTARZE

 1. A może przeciągnie się do końca grudnia, żenujące! Ile godzin dziennie firma pracuje? Taki krótki odcinek drogi tak długo remontowany, co to za firma ?? Czy kogoś obchodzi zakorkowana ulica Damrota, że kierowcy mają już dość?!

 2. Odpowiednie laurki wystawimy w wyborach, ciekawe ze na wiosne chcecie zamknac most przy rondzie millenijnym a ja sie pytam co z pieszymi? albo rowerzystami? Czy ktos w tym durnym miescie mysli o pieszych mamy skakac przez rzekę zeby sie dostac do klodnicy ? Czy ktos tam zaplanowal kladke pieszo-rowerowa? Na czas remontu NIE BO PO CO! Opole na czas zamkniecia mostu zadbalo o mieszkancow u nas ma sie ich na uwadze tylko przed wyborami

  • „irytacja” i „Mieszkaniec KK’ to jeden człek.
   Nie da się ukryć.
   Jednakowo głupawe wpisy i pretensje nie wiadomo o co?
   Ja rozumiem, że za wpisy płacą, ale inteligencję trolli też powinni weryfikować.
   Nie idź człowieku na wybory samorządowe, bo znów jakiegoś lekarzynę wybierzesz i miasto tym bardziej cofnie się epokę średniowiecza.

   • Tak samo możnaby powiedzieć że „anmar” i „reko” to jedna i ta sama osoba – ten sam styl, te same insynuacje, osobiste wycieczki, nawet przecinki podobnie stawiają i piszą w odstępach raptem paru minut. Przypadek? Na szczęście nie mnie to oceniać…

 3. Bardzo dobrze, iż wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, wreszcie pozbędziemy się tej nieudolnej władzy z naszego miasta! Zgadzam się z przedmówcą, w Opolu potrafią dbać o mieszkańców. U nas w temacie przejścia dla pieszych i rowerzystów pod wiaduktem PKP nic się nie zmieniło!!! (zostaniemy uszcześliwieni za to lokomotywą-pomnikiem!),natomiast Opole zabiera się choćby za ogromną inwestycją przy dworcu Opole Wschodnie:http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/przebudowa-skrzyzowania-przy-oleskiej-wielka-inwestycja-obok-stacji-opole-wschodnie,12627292/

 4. eksperci od wiecznego obalania i marudzenia aktywowani???

  Powiedz jeden z drugim CO zbudowałeś, czym zarządzałeś, co zaplanowałeś, co wyremontowałeś???

 5. Jeżeli jest firma, która podejmuje się remontu i określa termin realizacji to ma się wywiązać z umowy. Ile godzin dziennie pracują? 4 -6 ? A piwinni chyba pracować tyle czasu zeby wyrobić się w terminie,
  nieprawdaż? :)

  • Prawdaż, prawdaż.
   Za niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji naliczane są kary umowne.
   A to zostaje w kasie miasta.
   Nieprawdaż?

  • No właśnie – są naliczane? Czy ktoś wie? Bo na przykład jak było opóźnienie z pływalnią to wykonawca zasłaniał się zmianą zakresu prac. To podobnie – mam tu na myślą tą rzekomą konieczność wymiany części gruntu. A umowy zwykle jasno mówią, że wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia z powodów na które nie miał wpływu. Więc? Zapłacą czy nie zapłacą?

 6. Proponuję Mieszkańcowi KK wyprowadzić się w te pędy do Opola i tam dożyć szczęśliwej starości, po zrealizowaniu tej ogromnej inwestycji, o której wspomina.
  A na koniec w tym Opolu wymarzonym zczeznąć.
  Ile Ci facet dali za ten głupawy wpis?

  • reko trochę przesadziłeś, ;)) Dobrze nam się mieszka w Kędzierzynie -Koźlu, jesteśmy szczęśliwi, oddychamy pełną piersią odurzeni benzenem, więc ” luziku” starości możemy się nie doczekać jak i szybko nowych dróg,

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj